Szachowe Grand Prix

TURNIEJ SZACHOWY O „GRAND PRIX” BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ i PUCHAR DYREKTORA

Organizatorem turniejów jest Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim przy współpracy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego i Centrum Szachowego „Skoczek”.

Celem Szachowego Grand Prix jest promocja Biblioteki Publicznej, zainteresowanie książką, popularyzacja sportu szachowego, a także stworzenie dzieciom i młodzieży ciekawej formy spędzania czasu wolnego. 

W turniejach mogą uczestniczyć osoby w wieku do 18 lat niezależnie od stopnia zaawansowania poziomu gry. Udział jest bezpłatny.

Zawody odbywają się każdego roku w lipcu (środy), w czytelni Filii nr 2 przy ul. Wrocławskiej 22. Informację o zgłoszeniu/potwierdzeniu swojego uczestnictwa należy podać w dzień rozpoczęcia rozgrywek, przy czym ilość miejsc jest ograniczona. 

Rozgrywki odbywają się zgodnie z przepisami Kodeksu Szachowego. Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim 6 rund P’10. Do klasyfikacji końcowej zalicza się trzy najlepsze wyniki z poszczególnych turniejów. Przy równej ilości punktów decyduje wyższe miejsce w ostatnim turnieju. Bieżące wyniki i klasyfikacja publikowane będą na stronie internetowej: www.otsz.inten.pl (w serwisie turniejowym). 

Zwycięzca całego cyklu otrzymuje puchar Dyrektora Biblioteki Włodzimierza Grabowskiego.


WAŻNE:

  • Za bezpieczeństwo nieletnich uczestników w czasie trwania zawodów odpowiadają rodzice i     opiekunowie.
  • Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora.
Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.

BIP
soap2day