Mała książka - Wielki Człowiek

 

Ogólnopolska akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” to kampania mająca na celu szerzenie czytelnictwa wśród przedszkolaków. Każdy przedszkolak odwiedzający którąś z filii Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdzie książkę „Krasnal w Krzywej Czapce...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Przy każdym wypożyczeniu co najmniej jednej pozycji z księgozbioru dziecięcego przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie nagrodzony imiennym dyplomem! W tegorocznej edycji brać udział mogą również dzieci z Ukrainy - Instytut Książki przygotował profesjonalne tłumaczenie książki na język ukraiński.

W Wyprawce Czytelniczej znajduje się również broszura informacyjna dla rodziców, z której dowiedzą się, jakie korzyści płyną ze zaznajamiania dziecka z czytaniem i biblioteką w tak młodym wieku!

Które filie biorą udział w akcji "Mała książka - wielki człowiek"?

W tej edycji udział bierze Filia nr 7 Dla Dzieci i Młodzieży (ul. Krotoszyńska 171).

Zawartość Wyprawki Czytelniczej

- Książka "Krasnal w Krzywej Czapce" Wojciecha Widlaka, ilustrowaną przez Aleksandrę Krzanowska. Jest to pozycja zarówno treściowo jak i pod względem formy dostosowana do percepcji młodego czytelnika, która sprawiając frajdę, zaznajamia z lekturą i działaniem biblioteki. W tym roku dostępna jest także w języku ukraińskim/
- Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” to broszura o charakterze poradnikowym, z której rodzice dowiedzą sie, dlaczego literatura jest tak ważna dla harmonijnego rozwoju ich dziecka. 
- Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

 

     

 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies