LEGIMI

 

 

Platforma www.legimi.pl oferuje dostęp do ponad 65 000 książek elektronicznych i 6000 audiobooków.  Można tam znaleźć najnowsze i najpoczytniejsze bestsellery (od kryminałów poprzez fantastykę aż do sensacji), literaturę faktu, reportaże, biografie, powieści dla dzieci i młodzieży. Aby skorzystać z Legimi należy założyć konto na www.legimi.pl, dalej należy zgłosić się do biblioteki i na podstawie ważnej karty bibliotecznej czytelnik otrzymuje jeden kod dostępu. Następnie trzeba zarejestrować się (założyć konto) na dedykowanej bibliotece stronie i wpisać otrzymany kod. Otrzymany kod jest ważny tylko przez bieżący miesiąc. Trzeba o tym pamiętać! Kolejnym krokiem jest pobranie aplikacji na smartfona, komputer lub tablet. Po zainstalowaniu aplikacji logujemy się na założone wcześniej konto. W przypadku aplikacji zainstalowanej na systemie Windows konieczne jest utworzenie wcześniejsze nowego konta Microsoft Store.

Czy biblioteczne kody dostępu mają terminy ważności?

Dostęp ważny jest przez miesiąc od daty aktywacji kodu. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod, który można aktywować po zakończeniu ważności poprzedniego.

Co zrobić, kiedy nie zdążę aktywować kodu w bieżącym miesiącu?

Wówczas należy zgłosić się do biblioteki po kolejny kod.

Jakie urządzenia są obsługiwane przez usługę Legimi?

Z platformy można korzystać zarówno na smartfonie, tablecie, czytniku ebooków jak i komputerze. Należy wtedy zwrócić uwagę, by aplikację pobrać z dedykowanego dla urządzenia sklepu - Google Play dla systemów Android, AppStore dla użytowników IOS itd.

Jakie warunki muszę spełnić, aby otrzymać kod do usługi Legimi?

Z naszych kodów mogą skorzystać zarejestrowani czytelnicy biblioteki, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wypożyczyli przynajmniej jedną książkę z dowolnej filii Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego i nie posiadają żadnych zaległych opłat na koncie bibliotecznym.

Ile kodów mogę pobrać na pojedyńcze konto czytelnika?

W danym okresie rozliczeniowym każdy czytelnik może pobrać jeden kod do usługi Legimi i ubiegać się o kolejny w następnym miesiącu. W 2024 roku kody wydawane będą od godziny 8:00 w dniach: 2 kwietnia, 2 maja, 3 czerwca, 1 lipca, 1 sierpnia, 1 października, 2 listopada, 2 grudnia. Nie przewidujemy też możliwośći rezerwowania kodów.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies