Nowości książkowe

Aktualizacja: maj 2020

B.A. Paris
,,Dylemat ''

Czterdzieste urodziny Livii zapowiadają się wyjątkowo hucznie, o wiele bardziej spektakularnie, niż mogłoby wyglądać jej wesele, którego zresztą nigdy nie miała…

Na przyjęciu zjawią się wszyscy, na których jej zależy, za wyjątkiem córki, Marnie, która studiuje zagranicą. I chociaż Livia kocha Marnie, skrycie cieszy się, że jej nie będzie. Gdy tylko przyjęcie się skończy, Livia zamierza wyjawić swojemu mężowi, Adamowi, sekret dotyczący Marnie. Na razie jednak chce cieszyć się szczęśliwymi chwilami z rodziną.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4911750/dylemat 


 

Remigiusz Mróz
,,Ekstradycja''

Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kraju. Ślad po niej zaginął i mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, służby nie potrafią odnaleźć żadnego tropu. Przez cały ten czas nie skontaktowała się z nikim w Polsce i nawet Kordian nie wierzy już w to, że Chyłka kiedykolwiek znajdzie sposób, by nawiązać z nim kontakt.
Oryński tymczasem przyjmuję sprawę człowieka, który wybudził się po półtorarocznej śpiączce w klinice. Ukrainiec, Witalij Demczenko, jest oskarżony o to, że wtargnął do jednej z restauracji na Powiślu i zastrzelił trzy osoby. Motywu nigdy nie ustalono, nie udało się też odnaleźć narzędzia zbrodni ani świadków. W dodatku Witalij nie pamięta niczego, co wydarzyło się przed tym, zanim znalazł się w stanie wegetatywnym.
Pamięta jedno: że ma dla Oryńskiego wiadomość od Chyłki.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4919622/ekstradycja 


 

  John Elton  
                                                                 ,,Ja. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona Johna
''

W pierwszej i jedynej autobiografii Elton John, właściwie Reginald Dwight, ujawnia prawdę o swoim niezwykłym życiu. To szczera, zabawna, ale i wzruszająca historia charyzmatycznego artysty.

Elton wraca myślami do trudnego dzieciństwa, które spędził na przedmieściach Londynu, i pierwszych porażek w branży muzycznej. Wspomina szalone trasy koncertowe, na których występował już jako supergwiazda w najbardziej odlotowych strojach. Nie unika też trudnego tematu walki ze swoimi uzależnieniami. Opowiada o przyjaźniach: z Johnem Lennonem, Georgem Michaelem i Freddiem Mercurym, a także o założeniu fundacji walczącej z AIDS i zaangażowaniu się w jej działalność. Otwarcie pisze o poszukiwaniu swojej seksualności, o ślubie z długoletnim partnerem Davidem Furnishem oraz o tym, jak został ojcem. 

Źródło:https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4910227/ja-pierwsza-i-jedyna-autobiografia-eltona-johna 


 

Aleksandra Konieczna
,,Anyżowe dropsy''

Anyżowe dropsy”to poetyckie notatki Aleksandry Koniecznejstworzone na marginesie codziennych zdarzeń. Artystka ubieraw piękne metafory ważne wydarzenia ze swojego życia i towarzyskie spotkania z popularnymi postaciami polskiego i międzynarodowego świata filmu, teatru, mody i mediów. Autobiografię dopełniają zdjęciawykonane na potrzeby książki przez Liubov Gorobiuk.


Źródło: https://viva.pl/kultura/ksiazka/anyzowe-dropsy-ksiazka-aleksandry-koniecznej-124238-r1/ 


 

Adam Kucharski
,,Prawa epidemii''

Prawa epidemii to literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu. Aktualny i fascynujący temat został opisany w klarowny i przystępny sposób. Nawiązując do psychologii, medycyny, teorii sieci i matematyki, epidemiolog Adam Kucharski przygotował doskonały przewodnik po ukrytych prawach rozprzestrzeniania się rzeczy – od pomysłów i memów po przemoc i śmiertelne wirusy. Ta książka jest również wysoce zaraźliwa: gdy ją przeczytasz, będziesz chciał, żeby inni też ją przeczytali.

Źródło: https://www.empik.com/prawa-epidemii-skad-sie-epidemie-biora-i-czemu-wygasaja-kucharski-adam,p1240403598,ksiazka-p 


 

Elena Ferrante
,,Czas porzuceniae''

Przed laty Olga zamieniła literackie aspiracje na życie żony i matki. Gdy po piętnastu latach związku dowiaduje się, że mąż porzuca ją dla znacznie młodszej dziewczyny, jej życie kompletnie się rozsypuje. Codzienne obowiązki stają się niemożliwym wysiłkiem, uroda i wygląd przestają się liczyć, a opieka nad dwojgiem dzieci zdecydowanie ją przerasta. W Oldze rośnie gniew, zazdrość i obsesja, która przemienia kobietę w kogoś, kim nigdy nie była. Pewnego dnia własne mieszkanie staje się dla niej prawdziwym więzieniem, kobiecie nie pozostaje nic innego, jak tylko zmierzyć się z tkwiącymi w niej upiorami.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4908139/czas-porzucenia 


 

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE