OSTROWSKIE SMAKI SPECJAŁY MISTRZYNI JÓZEFY HOFFMANNOWEJ

„Ostrowskie smaki.Specjały mistrzyni Józefy Hoffmanowej.”
Wydawca: Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego Ostrów Wielkopolski
Redakcja: Włodzimierz Grabowski
Zespól redakcyjny: Aneta Franc, Włodzimierz Grabowski, Renata Kania-Weiss
Projekt okładki: Michał Trusz
Korekta, opracowanie słowniczka gwary: Justyna Sprutta
Konsultacje i rekonstrukcja przepisów: Ewa Karczewska
Wydanie: I
ISBN: 978-83-61530-05-3
Ostrów Wielkopolski 2012.

Nowa książka wydana przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego jest niewątpliwie pozycją godną uwagi. Zawiera ponad 400 przepisów kulinarnych tradycyjnej wielkopolskiej kuchni. Dla czytelnika – Ostrowianina z pewnością będzie miała wydźwięk sentymentalny, także z uwagi na zamieszczone w książce zdjęcia uczestniczek kursów Mistzryni Józefy Hoffmannowej. Warto podkreślić, że z przepisów w niej zawartych może skorzystać każdy z nas.

Liczne pocztówki, przedstawiające wnętrza ostrowskich restauracji powodują, iż „Ostrowskie smaki…” są pozycją wartościową również ze względów estetycznych. Wprowadzają nas w klimat dawnego Ostrowa i pozwalają poznać smaki tamtych czasów. Sama okładka wiele mówi nam o zawartości i zachęca do zagłębienia się w lekturę. Wszystko to powoduje, że książkę można polecić nie tylko Ostrowianinowi lecz także mieszkańcom innych zakątków Polski. Przybliża ona część kultury i tradycji naszego regionu.

KOMUNIKATY

W związku ze spotkaniem autorskim
Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży
dnia 23.09.2020 r. (środa)