Filia nr 7


                                                         

Adres: ul. Krotoszyńska 171
Telefon: 62 7364849
Adres: e – mail: dziecieca@biblioteka-ostrow.pl

Kierownik Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży: Renata Szymańska

GODZINY OTWARCIA

  


    Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim powstała w 1952 roku. Jest placówką zachęcającą dzieci i młodzież do czynnego uczestnictwa w kulturze. To tutaj często rozpoczynają oni swoją przygodę z książką, trwającą często całe życie. 
    W ciągu kilkudziesięciu lat istnienia, kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę, aby ostatecznie zająć lokal w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Krotoszyńskiej 171.     Nowa siedziba znajduje się na parterze, dzięki czemu ułatwiony dostęp do niej mają osoby niepełnosprawne. Jest tam również dostosowana do ich potrzeb toaleta, a także przewijak dla małych dzieci. Przy szkole znajduje się duży parking. 
    Powierzchnia biblioteki to ok. 150 m2. Przestronny lokal składa się z wypożyczalni z wolnym dostępem do półek. Atrakcyjny i różnorodny księgozbiór liczy ponad 26 000 woluminów. Biblioteka na bieżąco wzbogaca go o nowości wydawnicze i dostosowuje do kanonu lektur szkolnych. W kolorowej sali pełnej pluszaków, gier planszowych, klocków gromadzimy dla najmłodszych bogato ilustrowane książki przestrzenne, obrazkowe i kartonikowe. Dużym atutem filii jest to, że posiada również księgozbiór dla dorosłych. Rodzice, którzy odwiedzają bibliotekę ze swoimi pociechami, mogą wypożyczyć także lekturę dla siebie. W zbiorach biblioteki czytelnik znajdzie ponadto bogaty wybór książek z zakresu pedagogiki i biblioterapii. 
    Filia prenumeruje zarówno czasopisma dla dzieci i młodzieży, jak i periodyki przeznaczone dla nauczycieli i bibliotekarzy. Czytelnicy mogą na miejscu skorzystać z interesujących ich tytułów w specjalnie wydzielonym kąciku czasopism. 
    Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalno-edukacyjną, realizując ciekawe formy pracy. W zakres tych działań wchodzą: lekcje biblioteczne, głośne czytanie, pogadanki i wycieczki do biblioteki, noce w bibliotece, konkursy literackie i plastyczne, pasowanie na czytelnika, okolicznościowe imprezy czytelnicze, spotkania autorskie, przedstawienia teatralne, zajęcia biblioterapeutyczne, warsztaty plastyczne, wykłady dla rodziców oraz Wakacje w bibliotece i Biblioferie. Aktywnie współpracujemy z przedszkolami, szkołami i innymi placówkami kulturalno-oświatowymi. 

Prenumerujemy następujące czasopisma:

„Biblioteka w Szkole”
„Biblioterapeuta”
„Guliwer”
„Kumpel”
„Nauczycielka Przedszkola”
„Nauczycielka Szkoły Podstawowej”
„Świerszczyk”
„Victor Junior”

  

  

  

  

  

Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

rolex replica streaks large substances.