21 października 2019

MEDIATEKA ZATAŃCZYŁA …

W dniach 18 – 19 X przy ulicy Kolejowej 24b panował bardzo radosny nastój, a to za sprawą wydarzenia pod hasłem „Mediateka tańczy”. Już od rana w piątek zaczął się duży ruch. Wykład pt. Motyw tańca w literaturze i filmie (prowadząca Bogna Skrzypczak-Walkowiak) zgromadził blisko 70 słuchaczy z I LO i z ZSBE.

18 października 2019

KSIĄŻKA NA START, CZYLI WYPRAWKA CZYTELNICZA

Akcja-Książka dla przedszkolaka trwa! Filię nr 6 odwiedzili już: Tobiasz, Natan, Gabrysia, Tomasz, Ignacy, Franciszek, Antoni, Zosia, Szymon, Filip, Stanisław, Krzesimir, Feliks, Jakub, Zuzanna, Konstancja, Tymon. Teraz chętnie nas odwiedzają, wypożyczają książki i zbierają naklejki. Serdecznie Wszystkie dzieci zapraszamy!

17 października 2019

WARSZTATY DECOUPAGE DLA SENIORÓW

Po raz kolejny Biblioteka Główna wystartowała  z ciekawą  ofertą dla seniorów. Tym razem są nią warsztaty rękodzielnicze metodą decoupage, które rozpoczęły się 9 października i będą odbywały się w każdą środę miesiąca.

11 października 2019

„PIERWSZE CZYTANKI DLA …” PRZEDSZKOLAKA

Pierwsze wyprawki już odebrane. Nasi najmłodsi czytelnicy są bardzo zadowoleni, że mogą wziąć udział w kampanii MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK. Cieszą się bardzo i zapewniają, że chętnie wraz z rodzicami będą nas odwiedzać.

10 października 2019

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

      Biblioteka Publiczna im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim zaangażowała się w ogólnopolską kampanię, której organizatorem jest Instytut Książki. Czwarta edycja projektu kierowana jest do wszystkich dzieci, urodzonych w latach 2013-2016, czyli w wieku od 3 do 6 lat. Beneficjentami tej akcji czytelniczej są zatem przedszkolaki - dzieci, które już są czytelnikami biblioteki, jak i te, które dzięki temu projektowi nimi zostaną.

9 października 2019

JERZY ZELNIK W HOŁDZIE HERBERTOWI

W poniedziałek, 7 października ostrowska biblioteka gościła znakomitego aktora Jerzego Zelnika, który zaprezentował Arię pożegnalną poświęconą Zbigniewowi Herbertowi i jego twórczości.

Pierwsza45678910111213Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.