19 grudnia 2019

KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY

Ponad 100 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Główną konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa”. Spośród wielu uczestników wybrano 10 osób, które według jury wykonało samodzielnie i na miarę własnych możliwości  bożonarodzeniową ozdobę. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 19 grudnia w czytelni Biblioteki Głównej, gdzie laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe w II kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-IV szkół podstawowych oraz uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych.

18 grudnia 2019

OPOWIEDZ MI BAJKĘ

Zbiór przepięknie zilustrowanych i bogatych w treści bajek zwycięzców jest literackim rezultatem Powiatowego Konkursu Opowiedz mi bajkę, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest on  dla nas, organizatorów, ogromnym powodem do dumy i źródłem radości z obcowania z literaturą stworzoną przez dzieci dla dzieci. Przyjemność i szczęście są tym większe, iż opisane w zbiorze historie pomagają organizować ten trudny świat, stawiać granice między dobrem a złem, traktują o wartościach ponadczasowych.

17 grudnia 2019

KRZYSZTOF GOSZTYŁA W MEDIATECE

Niezwykle utalentowany aktor, lektor audiobooków, ale także przede wszystkim sympatyczny, dowcipny i pełen wewnętrznego spokoju człowiek był 16 grudnia br. długo wyczekiwanym gościem ostrowskiej biblioteki. Spotkanie nieprzypadkowo odbyło się przy ulicy Kolejowej 24b – tu bowiem,  w Mediatece, można spotkać bogaty zbiór literatury zapisanej na nośnikach CD,  a wspaniały aksamitny głos Krzysztofa Gosztyły  przenosi czytelników w bardzo różne światy, kreowane  m.in.  przez Vincenta Severskiego,  Remigiusza Mroza czy Andrzeja Saramonowicza...

12 grudnia 2019

KUBA: HAWANA, PRZYRODA...

We wtorek, 10 grudnia 2019 r., w czytelni Biblioteki Głównej zebrali się  miłośnicy przyrody, po to by wysłuchać ciekawej i ilustrowanej niezwykłymi fotografiami prelekcji pt. Kuba: Hawana, przyroda.... Tym razem naszymi gośćmi i prelegentami byli Janina i Jerzy Bartuzi, którzy nie tylko przybliżyli zgromadzonym życie codzienne  współczesnej Kuby, ale przede wszystkim pokazali bogatą i różnorodną  florę i faunę tego wyspiarskiego kraju.  
Było to 267. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą w naszej bibliotece.
 

10 grudnia 2019

MAGIA ŚWIĄT

Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych po raz kolejny odwiedziła Filię nr 2. Prace plastyczne, wykonane własnoręcznie przez uczniów tejże szkoły, ozdobiły naszą bibliotekę. Świąteczne motywy: bombki, choinki oraz gwiazdorki, znajdujące się tuż przy wejściu do naszej placówki, sprawiły, że zapanował u nas ciepły, Bożonarodzeniowy nastrój.

Pierwsza45678910111213Ostatnia
rolex replica streaks large substances.