11 lutego 2020

AKTYWNE FERIE W MEDIATECE

W tym roku licznik odwiedzić w filii przy ulicy Kolejowej 24b pokazała rekordową liczbę 2000, a to za sprawą wielu odwiedzających – czytelników biblioteki oraz dzieci, które uczestniczyły w zajęciach. W ferie odwiedziły nas liczne grupy półkolonijne z ostrowskich szkół, a także dzieci z Bożego Podwórka, czy podopieczni KGW z Niemojewca. W organizowanych przez Mediatekę warsztatach (plastycznych, robotycznych, technicznych, teatralnych) i seansach filmowych uczestniczyło ponad 80 dzieci. To były naprawdę intensywne dwa tygodnie!

10 lutego 2020

BIBLIOFERIE

Tegoroczne zimowe spotkania dla najmłodszych czytelników w bibliotece upłynęły kreatywnie i twórczo. W ofercie znalazły się warsztaty czytelniczo - plastyczne, spektakle teatralne oraz wystawy. W pierwszym tygodniu ferii w Filii nr 2, nr 3 oraz nr 7 gościliśmy Teatr TAK, który wystąpił z zabawnym, interaktywnym spektaklem, inspirowanym tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”.

31 stycznia 2020

BEZPIECZNY SENIOR

W środę, 29 stycznia 2020 r. ostrowscy seniorzy mieli przyjemność uczestniczyć w prelekcji Świadomy i bezpieczny senior, przeprowadzonej przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

27 stycznia 2020

KATARZYNA DROGA W MEDIATECE

Historie, które napisało samo życie, czyli obraz rodziny wplecionej w dziejowe zawirowania, losy nietuzinkowych kobiet – Aleksandry Piłsudskiej i Hanki Ordonówny..., a nawet opowieść z psychoanalizą w tle (Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem? ) – o tych i innych swoich książkach opowiadała w Mediatece 22 stycznia br. Katarzyna Droga.
 

24 stycznia 2020

BIBLIOTEKA DZIECIĘCA W NOWEJ ODSŁONIE

20 stycznia odbyło się długo oczekiwane oficjalne otwarcie Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Krotoszyńskiej 171. Nowa siedziba biblioteki znajduje się na parterze Szkoły Podstawowej nr 14 i obejmuje przestronną, 150 metrową powierzchnię, na której zgromadzono ponad 26000 pozycji książkowych, gier planszowych, puzzli, klocków i książek-zabawek. Funkcjonalna, specjalnie zaaranżowana sala dla małych czytelników zachęca do kreatywnego spędzania wolnego czasu w bibliotece.

24 stycznia 2020

ZIMA? ...TYLKO W FILII NR 2

A to dzięki uzdolnionej młodzieży Zespołu Szkół Specjalnych, która po raz kolejny wykonała piękne prace plastyczne dotyczące zimy  i  nadchodzących ferii. Młode talenty  w  swojej twórczości przedstawiły śnieg, bałwanka, śnieżynki, pingwinki, śnieżne zimowe miasteczko, wychodzące spod śniegu pierwsze kwiatki.  W  pracach tych zauważamy radość jaką czerpią dzieci z zimowych zabaw.
Wystawę można podziwiać w naszej placówce, w godzinach otwarcia biblioteki.
Zapraszamy.
 

Pierwsza3456789101112Ostatnia
rolex replica streaks large substances.