18 września 2019

SPOTKANIE Z POETKĄ EWĄ LIPSKĄ

Ewa Lipska to niezwykła osobowość, która z wdziękiem i łatwością uwiodła zgromadzoną publiczność i nikomu nie odmówiła chwili rozmowy po oficjalnej części wieczoru. Promowana książka Boli tylko, gdy się śmieję... Listy i rozmowy, została opublikowana przez Wydawnictwo Literackie i jest dostępna również w ostrowskiej bibliotece.

9 września 2019

NARODOWE CZYTANIE 2019

Tegoroczne Narodowe Czytanie 2019  to już ósma edycja. Przedsięwzięcie to rozpoczęte w 2012 roku czytaniem „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza ma na celu niezmiennie  propagować znajomość literatury narodowej oraz zapoznawać z jej najwybitniejszymi dziełami. W roku obecnym czytaliśmy arcydzieła klasyki nowelistyki polskiej. 

6 września 2019

OWOCE LATA

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim, którą można podziwiać w Filii nr 2 przy ulicy Wrocławskiej. Prace zachwycają różnorodnością formy i techniki oraz przyciągającą wzrok kolorystyką. Odbiorcy mogą z nostalgią wspominać mijające lato, które jest pełne słońca i dorodnych owoców, uwiecznionych na rysunkach.
 

2 września 2019

GŁOŚNE CZYTANIE W FILII NR 3 W SZPITALU

Biblioteka w szpitalu od lat bierze udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i propaguje hasło: ”Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie codziennie”. W czasie wakacji Filia nr 3 pragnąc umilić dzieciom pobyt w szpitalu organizowała głośne czytanie. Ważnym celem jest także wpajanie małym czytelnikom miłości do książek i kształtowanie nawyku czytania.

13 sierpnia 2019

LETNIE WARSZTATY W MEDIATECE

Od początku sierpnia w Mediatece wiele się dzieje. Nieprzerwanie działają wypożyczania i czytelnia (dużym powodzeniem  wśród wypożyczających cieszą się filmy i audiobooki), a po krótkiej przerwie swoje podwoje otworzyły również Bajkoteka, Robotyka i Studio Komeda. Oferta wakacyjna jest naprawdę bogata.

Pierwsza234567891011Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE