27 stycznia 2020

KATARZYNA DROGA W MEDIATECE

Historie, które napisało samo życie, czyli obraz rodziny wplecionej w dziejowe zawirowania, losy nietuzinkowych kobiet – Aleksandry Piłsudskiej i Hanki Ordonówny..., a nawet opowieść z psychoanalizą w tle (Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem? ) – o tych i innych swoich książkach opowiadała w Mediatece 22 stycznia br. Katarzyna Droga.
 

24 stycznia 2020

BIBLIOTEKA DZIECIĘCA W NOWEJ ODSŁONIE

20 stycznia odbyło się długo oczekiwane oficjalne otwarcie Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Krotoszyńskiej 171. Nowa siedziba biblioteki znajduje się na parterze Szkoły Podstawowej nr 14 i obejmuje przestronną, 150 metrową powierzchnię, na której zgromadzono ponad 26000 pozycji książkowych, gier planszowych, puzzli, klocków i książek-zabawek. Funkcjonalna, specjalnie zaaranżowana sala dla małych czytelników zachęca do kreatywnego spędzania wolnego czasu w bibliotece.

24 stycznia 2020

ZIMA? ...TYLKO W FILII NR 2

A to dzięki uzdolnionej młodzieży Zespołu Szkół Specjalnych, która po raz kolejny wykonała piękne prace plastyczne dotyczące zimy  i  nadchodzących ferii. Młode talenty  w  swojej twórczości przedstawiły śnieg, bałwanka, śnieżynki, pingwinki, śnieżne zimowe miasteczko, wychodzące spod śniegu pierwsze kwiatki.  W  pracach tych zauważamy radość jaką czerpią dzieci z zimowych zabaw.
Wystawę można podziwiać w naszej placówce, w godzinach otwarcia biblioteki.
Zapraszamy.
 

19 grudnia 2019

KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY

Ponad 100 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Główną konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa”. Spośród wielu uczestników wybrano 10 osób, które według jury wykonało samodzielnie i na miarę własnych możliwości  bożonarodzeniową ozdobę. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 19 grudnia w czytelni Biblioteki Głównej, gdzie laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe w II kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-IV szkół podstawowych oraz uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych.

18 grudnia 2019

OPOWIEDZ MI BAJKĘ

Zbiór przepięknie zilustrowanych i bogatych w treści bajek zwycięzców jest literackim rezultatem Powiatowego Konkursu Opowiedz mi bajkę, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest on  dla nas, organizatorów, ogromnym powodem do dumy i źródłem radości z obcowania z literaturą stworzoną przez dzieci dla dzieci. Przyjemność i szczęście są tym większe, iż opisane w zbiorze historie pomagają organizować ten trudny świat, stawiać granice między dobrem a złem, traktują o wartościach ponadczasowych.

12345678910Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.