28 października 2020

SYMBOLE NARODOWE

     Dzięki artystycznie uzdolnionej młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych, w Filii nr 2, z okazji Święta Niepodległości, powstała wystawa „Polskie symbole narodowe”. Uczniowie tej szkoły cyklicznie ozdabiają naszą bibliotekę, czyniąc ją bardziej kolorową i klimatyczną, za co serdecznie im dziękujemy :) Wystawę można oglądać do końca listopada w Filii nr 2 przy ul. Wrocławskiej 22. Zapraszamy!

7 października 2020

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt (World Animal Day), przypadający na 4. października, został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji (w Polsce jest obchodzony od 1993 roku) i rozpoczyna obchody Światowego Tygodnia Zwierząt, trwające do 10. października. Ustanowienie tego święta miało na celu zmianę zachowania ludzi wobec zwierząt poprzez uświadomienie im, że zwierzęta to istoty czujące i mające swoje prawa.

2 października 2020

STUDIO KOMEDA WSPIERA PROJEKT

80. Rocznica Bitwy o Anglię to temat projektu edukacyjnego, realizowanego w SP 11 im. Mirosława Ferića, w który, z uwagi na nowoczesność wykorzystanych technologii, włączyła się Mediateka. Przez kilka dni w Studiu Komeda nagrywane były piosenki, które zostaną wykorzystane w tym przedsięwzięciu. Ze strony SP 11 projekt koordynuje Pani Natalia Janowska, która poprosiła o współpracę naszą instruktorkę Magdalenę Nowicką. W planie są jeszcze inne działania. To znak, że mimo problemów pandemicznych w filii przy ulicy Kolejowej 24b są prowadzone działania (budowa robotów, zajęcia fotograficzne itp.). Pamiętamy też nieustannie o bezpieczeństwie naszych użytkowników. Zapraszamy.

30 września 2020

FILIA NR 6 POLECA

Zapraszamy czytelników po lektury na jesienne wieczory. Wśród naszych propozycji są książki dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Polecamy nowości: Pokorę Szczepana Twardocha, najnowsze zmagania Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego w Precedensie Remigiusza Mroza. Na czytelników czeka również nowa powieść autorki Stulecia winnych, Ałbeny Grabowskiej, Doktor Bogumił. Młodzi czytelnicy znajdą na półkach biblioteki wiele tytułów znanych im z ekranizacji NETFLIX, a na najmłodszych czeka kolekcja bajek „5 minut przed zaśnięciem” i wiele innych pięknie wydanych książek.

25 września 2020

PAWEŁ BERĘSEWICZ W FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Czy młodzi ludzie potrafią rozmawiać o książkach? Oczywiście! W Bibliotece Dziecięcej uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 14 spotkali się z jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich autorów - Pawłem Beręsewiczem. Nasz gość jest tłumaczem, pisze opowiadania, powieści i wiersze. 

12345678910Ostatnia
rolex replica streaks large substances.