4 czerwca 2020

CZYTELNIK ROKU 2019

Biblioteka, imponujący zbiór książek – ale nie tylko, to przede wszystkim centrum życia, fundamentalne ogniwo społeczeństwa lokalnego. Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w maju 2020 roku po raz 15. uhonorowała najlepszych czytelników z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Dyplomy i medale dla wyróżnionych czytelników wraz z gratulacjami w tym roku, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, zostały przekazane na ręce dyrektorów bibliotek, którzy osobiście przekazali uhonorowanym wyróżnienia wraz z życzeniami.

1 czerwca 2020

KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ KSIĄŻKOWY PRZYJACIEL” ROZSTRZYGNIĘTY

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które kochają książki i postanowiły nam to udowodnić, wysyłając drogą elektroniczną lub w formie papierowej swoje dzieła. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej ulubionego bohatera literackiego. Otrzymaliśmy 52 prace, w których widać niezwykłe zaangażowanie, różne techniki wykonania oraz wielką kreatywność twórców. Okazało się, że za swoich książkowych przyjaciół obieraliście m.in. Kubusia Puchatka, Elsę, Plastusia, ale także bohaterów lektur pt.„Janko Muzykant”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Oskar i pani Róża” czy „Asiunia”.  Postanowiliśmy nagrodzić aż 29 osób w trzech grupach wiekowych. Bardzo trudno było wybrać zwycięzców. Każdemu uczestnikowi serdecznie gratulujemy i zapraszamy do podziwiania wszystkich prac na wystawie w Fili nr 7 dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Krotoszyńskiej 171. 

23 kwietnia 2020

ŚWIĘTO KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który ma przypominać, że słowo pisane może być niewyczerpanym śródłem nauki, inspiracji i zabawy. Co to jest książka, jak powstaje i co nam oferuje dowiecie się z trzech propozycji. W pierwszej dzieci odkrywają świat książek, następnie poznajemy w przystępny sposób proces ich powstawania.

9 kwietnia 2020

NOWOŚCI DLA CZYTELNIKÓW

Drodzy Czytelnicy,

Ostrowscy bibliotekarze na bieżąco przygotowują dla Was nowości książkowe. Mamy nadzieję, że już niedługo trafią w Wasze ręce!

24 lutego 2020

GOŚCIE Z GOSTYNIA W MEDIATECE

W dniu 24 lutego br. naszą najmłodszą filię przy ulicy Kolejowej 24b odwiedziła delegacja z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Bibliotekarze, wśród których był także Pan dyrektor Przemysław Pawlak, obejrzeli Mediatekę i poznali możliwości tego obiektu. Mieli okazję przyjrzeć się zajęciom przeprowadzanym dla dzieci z ostrowskiego Przedszkola nr 11, a także porozmawiać  z instruktorem Kamilem Kalińskim o technicznej stronie działalności tej instytucji. Rolę gospodarzy pełnili Pan dyrektor Włodzimierz Grabowski i Pani instruktor Alicja Sierakowska.

12345678910Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.