28 sierpnia 2020

PODSUMOWANIE WYNIKÓW KONKURSU - KOMIKS 2020


Dnia 28 sierpnia br. w ramach obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów odbyło się  w Mediatece podsumowanie konkursu „Między literaturą a filmem – komiks”. Konkurs był kierowany do dwóch grup wiekowych: uczniów klas IV -VIII SP (stworzenie własnego komiksu) i dla  starszej młodzieży oraz dorosłych (wiedza o komiksie – test online).

31 lipca 2020

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „SLEEVEFACE – MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA”

Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zaprosiła Was do udziału w konkursie „Sleeveface – moja ulubiona książka”. Podjęliście wyzwanie i wykazaliście się oryginalnością i kreatywnością :) Jury konkursowe, czyli nasi czytelnicy za pomocą „lajków” pod zdjęciami, wyłoniło trzech zwycięzców.

3 lipca 2020

WAKACYJNIE W FILII NR 6

„Lato, lato wszędzie...” zawitało również do Filii nr 6 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Jest u nas rodzinnie, strasznie i zawsze z humorem. Wakacje w bibliotece też mogą być fajne. Zapraszamy!

23 czerwca 2020

MARZENIA DO SPEŁNIENIA

W Filii nr 2 można podziwiać kolejną wystawę prac plastycznych młodzieży ZSS w Ostrowie Wielkopolskim. Tematem wystawy jest lato, które właśnie do nas zawitało. Są to prace wykonane zdalnie. W piękny sposób zostały przedstawione marzenia, pragnienia, potrzeby oraz plany związane z tą wakacyjną porą roku. W przedstawionych pracach dominują symbole lata, którymi są okulary przeciwsłoneczne, lody, morze, żaglówki oraz oczywiście piękne, świecące słońce. Wystawa potrwa przez okres wakacji szkolnych. Warto zobaczyć! Zapraszamy do Filii nr 2.

23 czerwca 2020

MEDIATEKA ŻYJE ONLINE – ZAPRASZAMY NA WYSTAWY

Od początku epidemii i związanych z nią obostrzeń na fanpage'u Mediateki sporo się dzieje.  Odbywają się online spotkania DKK dla młodzieży, rozmowy o ważnych sprawach (np. literatura i życie we Włoszech podczas pandemii, 28.04. br. – gość dr Anna Szwarc - Zając; Wisłocka a literatura feministyczna – dr Justyna Ratkowska -Pasikowska, 30. 04. br; literatura dla młodzieży i kultura youtube, 8. 06. br. – dr Jeannette Słaby). Odbywają się też wystawy prac plastycznych online (np. Adam Wyżlic, Szymon Wojtak, Krzysztof Maik) i przeprowadzane są wywiady (np. z aktorem Piotrem Pawarskim – 29. 03 czy pisarką Mają Rausch – 2. 06.br. ). Wszystkie te propozycje można nadal odnaleźć na fanpage'u filii. Od wtorku 23 czerwca br. będziemy mogli przez tydzień podziwiać w holu Mediateki oraz na facebooku fotografie ostrowskiej artystki Justyny Żurawicz. Zapraszamy.

12345678910Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.