24 stycznia 2020

ZIMA? ...TYLKO W FILII NR 2

A to dzięki uzdolnionej młodzieży Zespołu Szkół Specjalnych, która po raz kolejny wykonała piękne prace plastyczne dotyczące zimy  i  nadchodzących ferii. Młode talenty  w  swojej twórczości przedstawiły śnieg, bałwanka, śnieżynki, pingwinki, śnieżne zimowe miasteczko, wychodzące spod śniegu pierwsze kwiatki.  W  pracach tych zauważamy radość jaką czerpią dzieci z zimowych zabaw.
Wystawę można podziwiać w naszej placówce, w godzinach otwarcia biblioteki.
Zapraszamy.
 

19 grudnia 2019

KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY

Ponad 100 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Główną konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa”. Spośród wielu uczestników wybrano 10 osób, które według jury wykonało samodzielnie i na miarę własnych możliwości  bożonarodzeniową ozdobę. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 19 grudnia w czytelni Biblioteki Głównej, gdzie laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe w II kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-IV szkół podstawowych oraz uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych.

18 grudnia 2019

OPOWIEDZ MI BAJKĘ

Zbiór przepięknie zilustrowanych i bogatych w treści bajek zwycięzców jest literackim rezultatem Powiatowego Konkursu Opowiedz mi bajkę, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest on  dla nas, organizatorów, ogromnym powodem do dumy i źródłem radości z obcowania z literaturą stworzoną przez dzieci dla dzieci. Przyjemność i szczęście są tym większe, iż opisane w zbiorze historie pomagają organizować ten trudny świat, stawiać granice między dobrem a złem, traktują o wartościach ponadczasowych.

17 grudnia 2019

KRZYSZTOF GOSZTYŁA W MEDIATECE

Niezwykle utalentowany aktor, lektor audiobooków, ale także przede wszystkim sympatyczny, dowcipny i pełen wewnętrznego spokoju człowiek był 16 grudnia br. długo wyczekiwanym gościem ostrowskiej biblioteki. Spotkanie nieprzypadkowo odbyło się przy ulicy Kolejowej 24b – tu bowiem,  w Mediatece, można spotkać bogaty zbiór literatury zapisanej na nośnikach CD,  a wspaniały aksamitny głos Krzysztofa Gosztyły  przenosi czytelników w bardzo różne światy, kreowane  m.in.  przez Vincenta Severskiego,  Remigiusza Mroza czy Andrzeja Saramonowicza...

12 grudnia 2019

KUBA: HAWANA, PRZYRODA...

We wtorek, 10 grudnia 2019 r., w czytelni Biblioteki Głównej zebrali się  miłośnicy przyrody, po to by wysłuchać ciekawej i ilustrowanej niezwykłymi fotografiami prelekcji pt. Kuba: Hawana, przyroda.... Tym razem naszymi gośćmi i prelegentami byli Janina i Jerzy Bartuzi, którzy nie tylko przybliżyli zgromadzonym życie codzienne  współczesnej Kuby, ale przede wszystkim pokazali bogatą i różnorodną  florę i faunę tego wyspiarskiego kraju.  
Było to 267. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą w naszej bibliotece.
 

12345678910Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE