16 grudnia 2020

OPOWIEDZ MI BAJKĘ - KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Kolorowe, wyjątkowo zilustrowane i bogate w treści bajki zwycięzców są literackim rezultatem Powiatowego Konkursu „Opowiedz mi bajkę”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest on wielkim powodem do dumy i źródłem radości z obcowania z literaturą stworzoną przez dzieci dla dzieci.

14 grudnia 2020

KONKURS NA WITRAŻ BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY

Ponad 30 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Główną konkursie plastycznym „Witraż Bożonarodzeniowy”. Spośród uczestników wybrano 6 osób, które według powołanej komisji wykonało samodzielnie i na miarę własnych możliwości  pracę. Podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 14 grudnia i ze względu na obecną sytuację pandemii przeprowadzono je w gronie jury bez udziału uczestników i  publiczności.

3 grudnia 2020

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

Oświetlone choinki, bombki, Mikołaje, kolorowe ozdoby – wszystko to sprawia, że na myśl przychodzą nam miłe i ciepłe odczucia z dzieciństwa, zapach i smak wigilijnych potraw oraz niecodziennej atmosfery. Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a Przyjaciele naszej Biblioteki postanowili wprowadzić nas w klimat wyjątkowych Świąt. W tym trudnym czasie przed drzwiami Filii nr 2 witają nas wspaniałe prace plastyczne uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych, każdy z Czytelników ma okazję przyjrzeć się stworzonym ręcznie świątecznym symbolom.

24 listopada 2020

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FILMOWA MEDIATEKA

Miło jest nam poinformować, że Konkurs Filmowa Mediateka spotkał się wśród naszych czytelników z bardzo dużym odzewem. W części plastycznej jurorzy musieli wybierać laureatów aż spośród 85 uczestników, w części recenzenckiej z 32.
Zapraszamy na nasz kanał YOUTUBE

17 listopada 2020

ZOSTAŃ PODRÓŻNIKIEM I WYRUSZ W SWÓJ REJS DO AFRYKI

13 grudnia 1882 r. dwaj najlepsi przyjaciele kaliszanin Stefan Szolc-Rogoziński oraz ostrowianin Klemens Tomczek wyruszyli na wyprawę do Kamerunu. Towarzyszył im także Leopold Janikowski. Na młodych i pełnych zapału podróżników czekał nieznany ląd oraz mnóstwo przygód! Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza w podróż śladami tej słynnej trójki. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę www.zkaliszadokamerunu.pl i zagrać w grę inspirowaną historią pierwszej polskiej ekspedycji badawczej do Afryki. Gra jest całkowicie bezpłatna. Wśród konsultantów projektu kaliskiej biblioteki znaleźli się dwaj ostrowianie prof. UAM dr hab. Michał Jarnecki oraz dr inż. Maciej Klósak. 

12345678910Ostatnia
rolex replica streaks large substances.