14 grudnia 2018

ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE

W Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyły się mikołajkowe warsztaty rękodzielnicze. Młodzi artyści oryginalną metodą  ozdabiania – decoupage, wykonali własnoręcznie bombki i zakładki do książki.

13 grudnia 2018

OPOWIEDZ MI BAJKĘ - konkurs rozstrzygnięty

Literackim rezultatem Powiatowego Konkursu Opowiedz mi bajkę, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim okazały się samodzielnie napisane, przepięknie zilustrowane i bogate w treści utwory literackie naszych zwycięzców. Ta konkursowa przygoda z literaturą cieszy się w Ostrowie wciąż niesłabnącym zainteresowaniem.

11 grudnia 2018

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Pierwsza klasa SP 5 wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły filię nr 7, aby uczestniczyć w zajęciach kulturalno – edukacyjnych, dotyczących Bożego Narodzenia. Na powitanie dzieci wysłuchały listu od Świętego Mikołaja a następnie legendy o pierwowzorze tej słynnej postaci.

7 grudnia 2018

MEDIATEKA OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Ostrowska Mediateka to realizacja spółki Projekt Multimedia, która znalazła się w finale InAVation Awards 2019! To prestiżowa nagroda w branży audiowizualnej. W walce o głosy specjalistów Ostrów zmierzy się w kategorii sektora publicznego z turyńskim centrum obserwacyjnym, centrum szkoleniowym Departamentu Morskiego w Hongkongu, salą konferencyjną Regionalnej Dumy Kurskiej w Rosji, centrum multimediów w bahrańskim parlamencie oraz tożsamym obiektem we Francuskim Zgromadzeniu Narodowym.

5 grudnia 2018

WIELKA ZADYMA Z MIKOŁAJEM

W pierwszy grudniowy poniedziałek dzieci z Przedszkola nr 7 odwiedziły Filię nr 6. Głośna lektura fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” była inspiracją do rozmowy o przedświątecznych przygotowaniach i zwyczajach bożonarodzeniowych.

Pierwsza15161718192021222324

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE