19 marca 2021

RANDKA W CIEMNO Z... KSIĄŻKĄ!

Kochani Czytelnicy!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla Was specjalne książki! Zachęcamy do wypożyczenia i przeczytania książek, których tytułów nie znacie, może okaże się, że odkryjecie nieznany Wam gatunek literacki, który będzie początkiem fascynującej przygody? 

Zróbcie sobie niespodziankę!

Czekamy na Was w Filii nr 2 przy ulicy Wrocławskiej 22.

26 lutego 2021

MEDIATEKA Z ROKIEM LEMA 2021 – WYNIKI KONKURSU

W ramach obchodów Roku Stanisława Lema w Mediatece został ogłoszony konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Pierwsza grupa stanęła przed zadaniem zbudowania robota, druga napisania eseju inspirowanego twórczością Lema. 22 lutego br. Sekretarz Konkursu Przemysław Zwias ogłosił wyniki (film z rozstrzygnięcia został zamieszczony na FB Mediateki), a wśród laureatów znalazły się osoby: 

25 lutego 2021

KONKURS “MEM BIBLIOTECZNY” ROZSTRZYGNIĘTY!

Nasz konkurs nie należał do łatwych, jednak spisaliście się na medal :) Otrzymaliśmy 35 prac, które przesyłaliście nam głównie drogą mailową z uwagi na obecną sytuację. Cieszymy się, że tematyka konkursu przypadła Wam do gustu :) Gratulujemy serdecznie nie tylko laureatom lecz także pozostałym uczestnikom :) Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

17 lutego 2021

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WALENTYNKOWA - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową. Jego celem było pobudzenie wrażliwości estetycznej, prezentacja twórczej działalności a także promocja indywidualnych zdolności uczniów. Dzieci i młodzież bardzo chętnie zaangażowali się w konkursie, na który wpłynęło prawie 100 prac konkursowych.

10 lutego 2021

TYDZIEŃ Z KUBUSIEM PUCHATKIEM

18 stycznia 1882 roku urodził się A.A. Milne, autor książek dla dzieci „Kubuś Puchatek” (1926, wydanie polskie 1928) i „Chatka Puchatka” (1928, wydanie polskie 1938). Rocznica urodzin pisarza stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Zazwyczaj przy takich wyjątkowych rocznicach, dzieci odwiedzają biblioteki i uczestniczą w przygotowanych dla nich zajęciach. W tym roku nie było to możliwe i dlatego Filia nr 6 wspólnie z Przedszkolem nr 12 uczestniczyła w „Tygodniu z Kubusiem Puchatkiem”.

26 stycznia 2021

ZIMOWE PEJZAŻE W FILII NR 2

Zapraszamy na piękną wystawę zimowych prac uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki naszym Czytelnikom, mimo braku zimowej aury, mamy okazję przypomnieć sobie, jak mroźna i biała potrafi być Zima :) Dziękujemy serdecznie! Wystawę możemy obejrzeć w Filii nr 2 przy ulicy Wrocławskiej 22 :)

12345678910Ostatnia
rolex replica streaks large substances.