2 października 2020

STUDIO KOMEDA WSPIERA PROJEKT

80. Rocznica Bitwy o Anglię to temat projektu edukacyjnego, realizowanego w SP 11 im. Mirosława Ferića, w który, z uwagi na nowoczesność wykorzystanych technologii, włączyła się Mediateka. Przez kilka dni w Studiu Komeda nagrywane były piosenki, które zostaną wykorzystane w tym przedsięwzięciu. Ze strony SP 11 projekt koordynuje Pani Natalia Janowska, która poprosiła o współpracę naszą instruktorkę Magdalenę Nowicką. W planie są jeszcze inne działania. To znak, że mimo problemów pandemicznych w filii przy ulicy Kolejowej 24b są prowadzone działania (budowa robotów, zajęcia fotograficzne itp.). Pamiętamy też nieustannie o bezpieczeństwie naszych użytkowników. Zapraszamy.

30 września 2020

FILIA NR 6 POLECA

Zapraszamy czytelników po lektury na jesienne wieczory. Wśród naszych propozycji są książki dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Polecamy nowości: Pokorę Szczepana Twardocha, najnowsze zmagania Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego w Precedensie Remigiusza Mroza. Na czytelników czeka również nowa powieść autorki Stulecia winnych, Ałbeny Grabowskiej, Doktor Bogumił. Młodzi czytelnicy znajdą na półkach biblioteki wiele tytułów znanych im z ekranizacji NETFLIX, a na najmłodszych czeka kolekcja bajek „5 minut przed zaśnięciem” i wiele innych pięknie wydanych książek.

25 września 2020

PAWEŁ BERĘSEWICZ W FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Czy młodzi ludzie potrafią rozmawiać o książkach? Oczywiście! W Bibliotece Dziecięcej uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 14 spotkali się z jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich autorów - Pawłem Beręsewiczem. Nasz gość jest tłumaczem, pisze opowiadania, powieści i wiersze. 

23 września 2020

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W Filli nr 7 dla Dzieci i Młodzieży świętowaliśmy dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości. Święto zapoczątkowane zostało przez historię bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa – Vashti. Sięgając po historię tej dziewczynki, chcemy motywować, inspirować i wspierać.

15 września 2020

I WIESZ, CO JESZ!

„Bądźmy zdrowi” - to hasło przyświecające młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych, która po wakacjach zorganizowała wystawę swoich prac plastycznych w Filii nr 2. Jeśli chcemy utrzymać organizm w dobrej kondycji, nie możemy zapominać o zdrowym odżywianiu. Smacznie, zdrowo i kolorowo – to nawyk, który powinniśmy kształtować już od najmłodszych lat. 
Zapraszamy wszystkich do zwiedzania wystawy.

31 sierpnia 2020

KONKURS CZYTELNICZY „ZGADNIJ, KIM JESTEM?” ROZSTRZYGNIĘTY

Miło nam poinformować, że spośród formularzy z prawidłowymi odpowiedziami wylosowano trzech zwycięzców. Po odbiór nagród do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zapraszamy: Polę Margielę, Martynę Rataj oraz Magdalenę Rataj.  Konkurs miał na celu sprawdzenie wiedzy dzieci na temat bohaterów literackich oraz promowanie czytania, jako formy spędzania wolnego czasu. Zadaniem uczestników było wypełnienie ankiety z pytaniami dotyczącymi postaci z literatury polskiej i obcej. 

12345678910Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.