5 marca 2019

O ZAGROŻENIACH... TEATRALNIE… DLA DZIECI

Dnia 5 marca br. w trzech filiach Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego (Filia nr 1, Filia nr 3, Mediateka) zaproszone do tych miejsc dzieci mogły zobaczyć niepowtarzalny spektakl, przygotowany przez Edu-Artis z Krakowa. „Na smyczy” (reż. Justyna Herman) to przedstawienie teatralne z popularnymi Smurfami w rolach głównych, które tym razem ostrzegały przed zagrożeniami czyhającymi na odbiorców w rozmaitych mediach elektronicznych, zwłaszcza na portalach społecznościowych. Dzieci z SP nr 11, SP nr 4 oraz najmłodsi pacjenci ostrowskiego szpitala świetnie bawiłi się podczas przedstawienia i nagrodzili artystów oklaskami.

4 marca 2019

"WIOSNA - ACH TO TY" W FILII NR 2

Pierwszego marca br do Filli nr 2 wraz z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych zawitała wiosna. Można ją podziwiać poprzez prace przygotowane przez uczniów tej szkoły z okazji wyczekiwanej przez wszystkich pory roku.

25 lutego 2019

NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE… W MEDIATECE

W dniach 22 i 23 lutego br. koty i psy były prawdziwymi bohaterami wydarzeń odbywających się przy ulicy Kolejowej 24b.  Im to bowiem został poświecony szereg działań pod wspólnym hasłem „Nasi czworonożni przyjaciele – szczęśliwe życie pod jednym dachem”.

14 lutego 2019

WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY

To piękne, że miłość pozwala nam się czuć szczęśliwymi, ale też inspiruje do twórczości, którą możemy podziwiać. Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie wydarzenia szesnastej edycji powiatowego konkursu literackiego Walentynkowy wiersz miłosny, organizowanego przez ostrowską Bibliotekę Publiczną odbyło się 13 lutego w czytelni Biblioteki Głównej.

8 lutego 2019

WTAJEMNICZENIE KOSSAKOWSKIEGO

W środę, 6 lutego sala widowiskowa Ostrowskiego Centrum Kultury przeżywała prawdziwe oblężenie. Tak duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, który gościł w naszym mieście na zaproszenie Biblioteki Głównej.

1 lutego 2019

WYKŁADY DLA UTW W MEDIATECE

Nasza Mediateka współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi i naukowymi. Odwiedzają nas także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. We wtorek 29 stycznia i w środę 30 stycznia odbyły się  w sali Spotkań z kulturą dwa wykłady skierowane do  słuchaczy UTW.

Pierwsza10111213141516171819Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE