17 maja 2019

O ROWIŃSKIM I OSTROWIE

„Jestem ostrowianin mały” – to temat spotkania, podczas którego mali mieszkańcy biorący udział w zajęciach poznali  wiele ciekawych historii, postaci oraz legend dotyczących Ostrowa. Bardzo ważną postacią  jest Stefan Rowiński, którego imieniem nazwanych jest wiele miejsc i instytucji w mieście – również biblioteka (Filia nr 6), którą odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 15 grupa III w dniu 15 maja 2019 roku.

16 maja 2019

SPOTKANIE ZE STANISŁAWEM JANICKIM

Stanisław Janicki-polski filmowiec, pisarz i scenarzysta. Wybitny krytyk filmowy oraz historyk kina gościł w środę 15 maja 2019 roku w Czytelni  Biblioteki Głównej. Zgromadzonym tam czytelnikom został przedstawiony przez moderatora spotkania redaktora Dariusza Rekosza.

15 maja 2019

JA W INTERNECIE- JA W MEDIATECE

Mediateka to bardzo nowoczesny obiekt, między innymi dlatego zapadła decyzja, by kursy  organizowane z inicjatywy Pana Artura Kołacińskiego z Urzędu Miejskiego odbyły się właśnie przy Kolejowej 24 b. Zainteresowanie jest bardzo duże, zwłaszcza jeśli chodzi o moduł pt. „Moje  finanse i transakcje w sieci”. Kursy rozpoczęły się w maju i będą trwały do września. Są  jeszcze wolne miejsca   na wrześniową edycje „Rodzica w internecie”, „Tworzę własną stronę internetowa (blog)”.

15 maja 2019

WARSZTATY PAMIĘCI ZAKOŃCZONE!

W środę, 15 maja 2019 r. zakończyły się organizowane przez Bibliotekę Główną warsztaty dla seniorów pt. „Siłownia pamięci”, które realizowane były w ramach tegorocznej akcji Biblioteka dla Seniora.

15 maja 2019

CZYTAMY I BAWIMY SIĘ Z KICIĄ KOCIĄ

Czy jedzenie słodyczy to dobry pomysł? Czy stosujemy się do zasad racjonalnego odżywiania? Na te i inne pytania odpowiedzieli podczas XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mali czytelnicy Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Bibliotekę odwiedził gość specjalny – Kicia Kocia – główna bohaterka znanej serii książek Anity Głowińskiej.

Pierwsza891011121314151617Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE