4 czerwca 2019

ZABAWY W RYMOWANIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

3 czerwca Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży miała przyjemność gościć Wiesława Drabika, znanego bajkopisarza, twórcę ponad dwustu książek dla dzieci. To już trzecie spotkanie z lubianym autorem takich książek jak „Bajki o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Kocie historie” czy „Ostrzeszów. Opowieść gęsim piórem spisana”.

3 czerwca 2019

DZIEŁO ROKU, CZYLI KOLEJNY SUKCES MEDIATEKI

Miło nam poinformować, że nasza Mediateka znalazła się wśród laureatów Filaru Kultury 2019.  Ten nowoczesny i oferujący wiele atrakcji obiekt otrzymał zaszczytne miano Dzieła Roku, a nagrodę w dniu 30 maja br. w Forum Synagoga odebrał z rąk Pani Prezydent Beaty Klimek Pan Dyrektor Włodzimierz Grabowski. „Filar Kultury”, „Osobowość Ostrowskiej Kultury”, „Młody Talent”, „Benefactor Kulturae Ostroviensis” i „Dzieło Roku” to wyróżnienia przyznawane przez Panią Prezydent Miasta za szczególne działania na rzecz naszej – ostrowskiej Kultury w minionym roku  kulturalnym.  Gratulujemy pomysłodawcom i bardzo się cieszymy!

3 czerwca 2019

TYDZIEŃ DZIECKA W MEDIATECE

Od 27 maja do 1 czerwca w Mediatece działo się naprawdę bardzo dużo, ale czego się nie robi dla naszych najmłodszych, zwłaszcza w przededniu ich święta.

24 maja 2019

SUPERCZYTELNICY

Już po raz 19. Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży wyróżniła dziesięciu najlepszych czytelników minionego roku. Laureaci zostali wybrani spośród ponad dwóch tysięcy trzystu młodych pasjonatów czytania. Najmłodsi mają niespełna 3 lata, najstarsi 11 lat.

20 maja 2019

MEDIATEKA NA TRASIE HARCERSKIEGO RAJDU

Dnia 18 maja w sobotę w Mediatece naprawdę wiele się działo, a to za sprawą  XX Rajdu Primo. Jeden z punktów tej ważnej imprezy, w której brali udział harcerze nie tylko z ostrowskiego, ale i ościennych powiatów, był zlokalizowany właśnie przy ulicy Kolejowej 24b.

17 maja 2019

O ROWIŃSKIM I OSTROWIE

„Jestem ostrowianin mały” – to temat spotkania, podczas którego mali mieszkańcy biorący udział w zajęciach poznali  wiele ciekawych historii, postaci oraz legend dotyczących Ostrowa. Bardzo ważną postacią  jest Stefan Rowiński, którego imieniem nazwanych jest wiele miejsc i instytucji w mieście – również biblioteka (Filia nr 6), którą odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 15 grupa III w dniu 15 maja 2019 roku.

Pierwsza567891011121314Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE