5 grudnia 2019

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W listopadzie (6.11.2019 i )  Filię nr 6 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 15  i sześciolatki z Przedszkola ,,Bratek ”(20.11.2019) .  Dzieci dowiedziały się o korzyściach czytania książek od najmłodszych lat, o kampanii ,, Mała książka –wielki człowiek” , co zaowocowało przyjściem do biblioteki wielu dzieci wraz z rodzicami . Wspólna lektura jest nie tylko przyjemnością i sposobem na spędzanie czasu, ale okazją do budowania bliskich więzi rodzinnych.

4 grudnia 2019

SPOTKANIE Z POETĄ PAWŁEM KUSZCZYŃSKIM

W dniu 3 grudnia br. w Mediatece zgromadzili się  wielbiciele poezji. Gościem tego kameralnego wieczoru artystycznego był poeta Paweł Piotr Kuszczyński, który z zaangażowaniem opowiadał o swojej artystycznej drodze i ludziach, którzy odegrali na niej szczególne znaczenie.  Przeczytał także zebranym kilka swoich wierszy. Pan Paweł wydał w 2018 r. zbiór "Pora słowa" (Bonami), a wieczór w Mediatece stał się znakomitą okazją do ponownej promocji tej książki. Spotkanie poprowadziła  dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak.

27 listopada 2019

DYSKUSYJNY KLUB KSIAŻKI DLA MŁODZIEŻY

Dyskusyjny klub Książki dla młodzieży w Mediatece współpracuje ze Szkolnymi Klubami Książki. W ramach tej współpracy odwiedzili nas dziś uczniowie z SP 1 pod opieką Pań Ewy Kowalskiej i Magdaleny Świtoń- Suskiej. Dyskusja dotyczyła książki E.-E. Schmitta Oskar i Pani Róża”. Mamy już plany na następne spotkania, w tym dotyczące literatury fantastycznej!

16 listopada 2019

MEDIATEKA NA TRASIE GRY MIEJSKIEJ

W dniach 14-15 listopada br. Mediateka była jednym z sześciu punktów zorganizowanej przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego gry pod hasłem „Jak nasi przodkowie czas wolny spędzali”.
 

14 listopada 2019

TŁUMY NA PROMOCJI KSIĄŻKI

Dnia 9 listopada, w przeddzień 101 rocznicy historycznych wydarzeń, w ostrowskim Domu Katolickim Biblioteka Publiczna im. S. Rowińskiego zaprezentowała publicznie książkę autorstwa Jerzego Pietrzaka Powstańczy Ostrów w powstańczej Wielkopolsce.

12 listopada 2019

SPOTKANIE AUTORSKIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

Renata  Piątkowska, znana autorka książek dla dzieci, kawaler Orderu Uśmiechu i osoba, która powołała do życia Gang Słodziaków, gościła dziś w Mediatece. Towarzyszyła jej Pani Elżbieta Malwina Kożurno – lektorka, które wspaniale zaprezentowała wybrane utwory Pani Renaty.

Pierwsza567891011121314Ostatnia
rolex replica streaks large substances.