6 listopada 2019

MALI CZYTELNICY NAGRODZENI

„Pierwsze czytanki dla ...” przedszkolaka to kolejna odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki. Projekt ma zachęcić dzieci i rodziców do odwiedzania bibliotek, jako miejsc będących ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera. Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, Mały Czytelnik zbiera naklejki, a po uzyskaniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem. W Filii nr 2 jako pierwszy, Dyplom Małego Czytelnika otrzymał Wojtek. Serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy przedszkolaków i ich rodziców do odwiedzania bibliotek, biorących udział w akcji.

4 listopada 2019

PATRIOTYCZNY WERNISAŻ

Filia nr 2 ponownie gościła zaprzyjaźnioną młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.Tym razem młodzi artyści przygotowali kolejną ekspozycję swoich prac plastycznych. W holu biblioteki, można podziwiać efekt tygodniowych zajęć  szkolnych, które odbywały się pod hasłem „Niepodległość Polski”. Różnorodną wystawę tworzą zarówno papierowe kotyliony, rysunki, kolorowanki, wyklejanki plasteliną i bibułą. Twórcze umiejętności młodych patriotów można podziwiać do końca listopada.

21 października 2019

MEDIATEKA ZATAŃCZYŁA …

W dniach 18 – 19 X przy ulicy Kolejowej 24b panował bardzo radosny nastój, a to za sprawą wydarzenia pod hasłem „Mediateka tańczy”. Już od rana w piątek zaczął się duży ruch. Wykład pt. Motyw tańca w literaturze i filmie (prowadząca Bogna Skrzypczak-Walkowiak) zgromadził blisko 70 słuchaczy z I LO i z ZSBE.

18 października 2019

KSIĄŻKA NA START, CZYLI WYPRAWKA CZYTELNICZA

Akcja-Książka dla przedszkolaka trwa! Filię nr 6 odwiedzili już: Tobiasz, Natan, Gabrysia, Tomasz, Ignacy, Franciszek, Antoni, Zosia, Szymon, Filip, Stanisław, Krzesimir, Feliks, Jakub, Zuzanna, Konstancja, Tymon. Teraz chętnie nas odwiedzają, wypożyczają książki i zbierają naklejki. Serdecznie Wszystkie dzieci zapraszamy!

17 października 2019

WARSZTATY DECOUPAGE DLA SENIORÓW

Po raz kolejny Biblioteka Główna wystartowała  z ciekawą  ofertą dla seniorów. Tym razem są nią warsztaty rękodzielnicze metodą decoupage, które rozpoczęły się 9 października i będą odbywały się w każdą środę miesiąca.

11 października 2019

„PIERWSZE CZYTANKI DLA …” PRZEDSZKOLAKA

Pierwsze wyprawki już odebrane. Nasi najmłodsi czytelnicy są bardzo zadowoleni, że mogą wziąć udział w kampanii MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK. Cieszą się bardzo i zapewniają, że chętnie wraz z rodzicami będą nas odwiedzać.

Pierwsza567891011121314Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.