12 maja 2021

ESCAPE ROOM W MEDIATECE

Z okazji Tygodnia Bibliotek Mediateka zaprasza do odwiedzenia bibliotecznego escape roomu. Trzeba znaleźć wyjście z Mediateki, analizując wskazówki i wpisując kod składający się z pięciu znaków. Wśród osób, które do 15 maja odeślą poprawne odpowiedzi, rozlosujemy nagrody. Zapraszamy.     <<<  WEJDŹ  >>>

11 maja 2021

„NIE MYŚL, ŻE KSIĄŻKI ZNIKNĄ”

Umberto Eco i Jean-Claude Carriere są wielkimi bibliofilami. W wywiadzie wydanym w 2010 roku udowadniają, że książka przetrwa, że kultura Internetu nie jest przedłużeniem telewizyjnej kultury obrazkowej, lecz powrotem do Gutenberga i kultury tekstu. Czytamy i piszemy dziś więcej niż kiedykolwiek w historii. Książka ciągle jest nośnikiem najdoskonalszym.

6 maja 2021

MAJOWA WYSTAWA W FILII NR 2

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu „Mem biblioteczny”. Mem jest to fotografia, obraz lub rysunek, opatrzone humorystycznym tekstem, zachęcającym do korzystania z biblioteki oraz do czytania. Maj jest miesiącem bibliotek i książek. Z tej okazji zapraszamy Was do obejrzenia wystawy prac konkursowych w Filii nr 2. Czekamy na Was i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

30 kwietnia 2021

KSIĄŻKI O KRZYSZTOFIE KOMEDZIE - CO WARTO ZNAĆ?

90 lat temu na świat przyszedł Krzysztof Komeda-Trzciński - muzyk jazzowy i kompozytor nieodłącznie związny z Ostrowem. Dziś artysta ten jawi się nie tylko jako unikatowa osobowość muzyczna, ale także jako frapujący człowiek, inspirujący autorów kilku książek, które poznać warto...

26 kwietnia 2021

KONKURS „MOJE HOBBY, MOJA PASJA” ROZSTRZYGNIĘTY

Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zaprosiła uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym pt. Moje hobby, moja pasja”. Zadaniem uczestników było przedstawienie swoich zainteresowań i uzdolnień w formie lapbooka, czyli własnoręcznie wykonanej teczki tematycznej. Teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, wykresy, terminy, zdjęcia, które umieszcza się w kieszonkach, kopertach, harmonijkach czy karteczkach o różnych kształtach.

12 kwietnia 2021

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI W ROKU KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Rok 2021 z kolei jest Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, polskiego poety pokolenia Kolumbów. Filia nr 6 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim postanowiła połączyć te dwie okoliczności i poświęcić tegoroczne obchody Dnia Poezji właśnie Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.

12345678910Ostatnia
rolex replica streaks large substances.