15 maja 2019

CZYTAMY I BAWIMY SIĘ Z KICIĄ KOCIĄ

Czy jedzenie słodyczy to dobry pomysł? Czy stosujemy się do zasad racjonalnego odżywiania? Na te i inne pytania odpowiedzieli podczas XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mali czytelnicy Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Bibliotekę odwiedził gość specjalny – Kicia Kocia – główna bohaterka znanej serii książek Anity Głowińskiej.

Uczestnicy mogli posłuchać historii rezolutnej kotki i jej przyjaciół w bajce „Witaminowe przyjęcie”. W drugiej części spotkań czytelniczo-kulinarnych odbyły się zabawy i animacje  ruchowo-muzyczne, zagadki związane z rozpoznawaniem owoców i warzyw, wykonywanie owocowych szaszłyków, degustacja witaminowych przysmaków oraz ozdabianie sylwetki głównej bohaterki. Dzieci z wielką radością i niecierpliwością oczekiwały na przyjście maskotki. Nie zabrakło wspólnych tańców i pamiątkowych zdjęć. Każdy przyjaciel Kici Koci otrzymał dyplom, zakładki do książki, balony i inne niespodzianki. Dziękujemy uczniom kl. VII b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi za bezinteresowny udział w tegorocznych obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE