AKADEMIA ZAPACHÓW Z JOANNĄ KRZYŻANEK
4 lipca 2024

AKADEMIA ZAPACHÓW Z JOANNĄ KRZYŻANEK

Pierwsze wakacyjne warsztaty z cyklu Biblioteka pachnąca wrażeniami  w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży już za nami. Gościem specjalnym naszej biblioteki była pani Joanna Krzyżanek - autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, twórczyni przygód m.in. Gąski Walerki, Cecylki Knedelek, Maniutki czy Lamelii Szczęśliwej, które wiele dzieci kocha i czyta po wielokroć.  Autorka opowiedziała o swoich inspiracjach i wartościach, którymi się kieruje.  Pani Joasia przybliżyła treść historii ukrytej w "Bajce pachnącej cytrynami" i zaprosiła uczestników warsztatów do Letniej Akademii Zapachów. Przygotowała kolorową masę plastyczną, którą zgodnie z instrukcjami dzieci aromatyzowała olejkami. Taka pachnąca masa stała się bajecznym tworzywem do lepienia babeczek, rogalików i innych smakołyków. Dziękujemy serdecznie uczestnikom spotkania za kreatywną zabawę, a pani Joasi za oczarowanie nas swoją twórczością i życzliwością.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.