CZYTAM TEŻ Z TATĄ!
19 czerwca 2024

CZYTAM TEŻ Z TATĄ!

Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży włączyła się w tegoroczną kampanię Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta2024. Dlatego we wtorkowe popołudnie nasi najmłodsi czytelnicy przybyli na zajęcia ze swoimi tatusiami. Celem akcji było zachęcenie mężczyzn do wspólnego czytania sobie i dzieciom oraz spędzania wolnego czasu z książką, kształtując przez to nawyki czytelnicze i wzmacniając pozytywne relacje. Tata, który czyta jest dla dziecka wzorem do naśladowania, a często nawet superbohaterem.
Wprowadzeniem do spotkania było wspólne przeczytanie książki „Ja wielkolud, ty kruszynka”,  która w humorystyczny sposób opowiada o codziennych rodzinnych sytuacjach. Niespodzianką była też głośna lektura ośmioletniej Matyldy, opowiadająca o zaletach taty. Z kolei wiersz Wiesława Drabika przeczytał tata Basi i Hani, pan Wojciech. 
Po lekturze przyszedł czas na zabawy zręcznościowe oraz plastyczne. Wspólnie z tatusiami dzieci w plenerze tworzyły bajeczne samochody marzeń oraz malunki na folii. Nie zabrakło małych niespodzianek, które dzieci ozdobiły i wręczyły swoim tatom.
Dave Willlis powiedział, że „Nie ma idealnych rodziców i nie ma idealnych dzieci. Jest za to mnóstwo idealnych momentów na bycie razem” i tego życzymy wszystkim tatusiom z okazji zbliżającego się ich święta.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP