SPOTKANIE Z RADKIEM RAKIEM
18 czerwca 2024

SPOTKANIE Z RADKIEM RAKIEM

Czerwiec to miesiąc zodiakalnych raków, lecz bez związku z tym faktem, odwiedził nas najsłynniejszy Rak w Polsce! Dzisiejszego wieczoru gościliśmy Radka Raka, autora nagrodzonej Literacką Nagrodą Nike powieści „Baśń o wężowym sercu”, jak i kilku innych, równie ciekawych, historii z szeroko pojętej fantastyki.
Już na początku spotkania odnieśliśmy wrażenie, że będzie ono za krótkie, ponieważ autor „Agly” czerpie inspiracje właściwie ze wszystkiego: od scenariuszy RPG podbudowanych twórczością Lovecrafta po losy chłopów pańszczyźnianych, o których opowiada w swojej najbardziej znanej powieści. Poznaliśmy pana Radka również od strony zawodowej; na co dzień dba o zdrowie i dobrą kondycję naszych czworonogów, a jego wrażliwość na krzywdę słabszych, uciśnionych i zmarginalizowanych znajduje odbicie w poruszanych wątkach powieściowych, zarówno historycznych, jak i fantastycznych. Nie zabrakło także tematów związanych ze współczesnym rynkiem książki; pytań o to, czym literatura dzisiaj jest, a czym nie jest, o rolę fantastyki w literaturze pięknej, czy o mariaż kultury popularnej z wysoką. Po spotkaniu przyszedł czas na pytania publiczności i pamiątkowe zdjęcia. :)

Spotkanie prowadził biegły w tematach literatury wszelakiej Tomasz Gruchot, który zadbał, by widownia nie straciła zapału, za co serdecznie dziękujemy! Wydarzenie odbyło się dzięki Waszym głosom w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim. Już wkrótce ogłosimy kolejne nazwiska, które odwiedzą naszą bibliotekę :)
–––
Szczególne podziękowania kierujemy do Hotel Polonia i Restauracji Polonia, którzy wystąpili w roli mecenasów spotkania i zgodzili się ugościć Radka Raka pro bono. Jesteśmy niewypowiedzianie wdzięczni, że lokalni przedsiębiorcy wspierają działania kulturalne w naszym regionie!

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP