ŚRODOWY WIECZÓR Z WOJCIECHEM TOCHMANEM!
30 maja 2024

ŚRODOWY WIECZÓR Z WOJCIECHEM TOCHMANEM!

Rwanda, Srebrnica, Kambodża. Ciemne strony tych miejsc jak własną kieszeń poznał nasz dzisiejszy gość – reporter i podróżnik Wojciech Tochman. Spotkanie było częścią cyklu wydarzeń kulturalnych finansowanych ze środków Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W roli prowadzącej wystąpiła Hanna Olejnik, a w roli gwiazdy wieczoru i gwoździa programu sam Wojciech Tochman.


Nasz prelegent znany jest z podejmowania tematów zazwyczaj przemilczanych w mediach głównego nurtu, z oddawania głosu tym, których codzienne tragedie pozostają niezauważone. Pan Wojciech dał się nam poznać jako wnikliwy i empatyczny reportażysta, którego książki oczarowują czytelników i krytyków. Autor „Wściekłego psa” opowiadał o trudnej pracy terenowej, etyce dziennikarskiej, wyzwaniach podróży w niebezpieczne miejsca, ale też o refleksjach nad kondycją człowieka, które powinien nieść ze sobą każdy dobry reportaż. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozmowy na temat najnowszej książki naszego gościa – „Historii na śmierć i życie”, która dzieje się w kraju nad Wisłą lat 90. i dotyka problemu zbrodni oraz jej konsekwencji…

Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi za kawał dobrego spotkania autorskiego, a Pani Hannie za profesjonalną moderację! Cieszymy się także, że tak wielu czytelników zdecydowało się spędzić z nami ten środowy wieczór.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies