KOLEJNE KONKURSOWE ZMAGANIA W RAMACH PROJEKTU BIURA “NIEPODLEGŁA”
13 maja 2024

KOLEJNE KONKURSOWE ZMAGANIA W RAMACH PROJEKTU BIURA “NIEPODLEGŁA”

W dniach 6 i 7 maja 2024 r. w filii Mediateka przy ulicy Kolejowej 24b odbył się konkurs recytatorsko-muzyczny pt. "Dalej, bracia, do bułata - Wielkopolanie w Powstaniu Styczniowym". Przedsięwzięcie to jeden z etapów projektu, który został dofinansowany ze środków Biura Niepodległa w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

 

Jury w składzie:

Alicja Sierakowska, bibliotekarz - starszy kustosz, pracownik biblioteki na stanowisku instruktora powiatowego (przewodnicząca jury),

Donata Dominik -Stawicka, dr nauk humanistycznych, autorka książek i scenariuszy filmowych, znawca literatury o tematyce narodowowyzwoleńczej, Magdalena Nowicka, bibliotekarz - starszy kustosz, muzyk, wokalistka, wieloletni dyrygent chórów działających na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, podczas dwudniowych eliminacji wysłuchało prezentacji recytatorskich oraz wokalnych uczestników zgłoszonych do konkursu. Decyzją jury wyłoniono następujących laureatów konkursu:

Jakub Szyszka (I miejsce - recytacja)
Franciszek Binek (I miejsce - recytacja)
Katarzyna Baraniak (I miejsce- wokal)
Tatiana Bergandy (I miejsce - wokal)
Stanisław Trybuła (II miejsce - recytacja)
Franciszek Leśnierowski (II miejsce - recytacja)
Klaudia Tokarska (II miejsce-wokal)
Zuzanna Pawlak (III miejsce - recytacja)
Kamil Słupianek (III miejsce - recytacja)
Charlie Łęcki (III miejsce - wokal)
Eliza Jeżewska (wyróżnienie -wokal)
Zuzanna Florkowska (wyróżnienie -recytacja)

Wręczenie nagród odbędzie się w dniu podsumowania projektu "Dalej, bracia, do bułata - Wielkopolanie w Powstaniu Styczniowym": 20 listopada 2024 w Mediatece, ul. Kolejowa 24b. Chcemy zawiadomić, że w ramach tego samego projektu odbył się także konkurs fotograficzny pt. “Miejsca związane z Powstaniem Styczniowym, jego bohaterami i ich mogiłami na terenie Południowej Wielkopolski”, a jury w składzie: Krzysztof Maik, fotograf (przewodniczący jury), nauczyciel fotografii, właściciel Art Studio Maik; Przemysław Zwias, bibliotekarz- kustosz, etnolog, organizator wielu wystaw w Mediatece, Andrzej Dąbrowski, instruktor Mediateki, wieloletni animator kultury, organizator wielu wystaw w Mediatece, wyłoniło laureatów, którzy otrzymają nagrodę 3 czerwca 2024. Osoby nagrodzone (Olgierd Radomski, Marcel Nytko, Antoni Wiatrak, Weronika Ćwiklak i Olga Ćwiklak) zostaną również zaproszone na uroczyste podsumowanie działań projektowych, które odbędzie się 20 listopada br.

Osoby nagrodzone w konkursach są uczniami: I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim, TEB Edukacja Ostrów Wielkopolski, II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies