MOC CZYTANIA – MOC DZIAŁANIA
16 listopada 2023

MOC CZYTANIA – MOC DZIAŁANIA

Z okazji organizowanego przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie daje siłę!”, czterolatki z Przedszkola Sowy i Sówki odwiedziły Filię nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Dla naszych gości była to pierwsza wizyta w bibliotece, więc dowiedziały się czym różni się biblioteka od księgarni, kim jest czytelnik oraz co trzeba zrobić, aby móc wypożyczać książki. 

Spotkanie zorganizowane zostało wokół tekstu „Skojarzenia” ze zbioru opowiadań „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka. Ta krótka historyjka była inspiracją do wspólnych zabaw, które choć z pozoru proste, doskonalą wiele umiejętności potrzebnych w codziennym życiu. Poprzez zabawę w naśladownictwo dzieci nie tylko odwzorowują zachowania innych, ale przede wszystkim uczą się dostrzegać ich zróżnicowanie i specyfikę. Dopasowywanie foremek do kształtów doskonali uważność i precyzję, zabawa w skojarzenia rozwija wyobraźnię i słownictwo, a dekorowanie muszek Pana Kuleczki – kreatywność. Nasi goście oprócz tego, że wykazali się niespożytą energią i chęcią do działania, niejednokrotnie też pokazali, że potrafią innym pomóc, a temu co robią, oddają się całym sercem.  

W Filii nr 7 obchodom Tygodnia Biblioterapii przypadającego na dni 14-21 XI 2023 towarzyszy wystawa książek pt. „Czytanie daje siłę! Biblioterapia we wzmacnianiu rezylinecji”.     

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies