KSIĄŻKOWE STWORY PONOWNIE W BIBLIOTECE
13 września 2023

KSIĄŻKOWE STWORY PONOWNIE W BIBLIOTECE

W ramach proekologicznej współpracy Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim z Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A zorganizowaliśmy kolejne zajęcia dla maluchów z Przedszkola nr 16 Koszałek-Opałek w Ostrowie Wielkopolskim! Wszystkie dotychczasowe spotkania odbyły się pod wspólnym szyldem akcji Książkowe potwory kontra śmieciowe stwory, które powróciły po przerwie wakacyjnej - zachęcamy do współpracy grupy zorganizowane.


Gościem specjalnym dzisiejszego spotkania był Starosta Ostrowski Paweł Rajski, który przeczytał ulubioną bajkę każdego przedszkolaka - Kicię Kocię. Tym razem nasza dzielna kotka - a z nią nasi słuchacze - nauczyła się właściwej segregacji śmieci, zrozumiała dlaczego odpady medyczne mogą być niebezpieczne oraz poznała zagrożenia, których musimy się wystrzegać w trosce o środowisko! Całości dopełniła prezentacja przygotowana przez Panie z Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A, która pozwoliła naszym gościom utrwalić wiedzę i sprawdzić się w ekokonkursie!


W ramach naszego cyklu do tej pory odwiedzili nas:
Pani Maria Szeląg - Dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury,
Pani Prezydent Beata Klimek,
Pani Senator Ewa Matecka.


Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wspieranie czytelnictwa i propagowania odpowiedzialnych postaw ekologicznych wśród najmłodszych!

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies