8 lutego 2019

WTAJEMNICZENIE KOSSAKOWSKIEGO

W środę, 6 lutego sala widowiskowa Ostrowskiego Centrum Kultury przeżywała prawdziwe oblężenie. Tak duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, który gościł w naszym mieście na zaproszenie Biblioteki Głównej.

Kossakowski to człowiek od zadań specjalnych. Autor programów emitowanych na kanale TTV, takich jak „Szósty zmysł", „Inicjacja" „Kossakowski” oraz „Wtajemniczenie”.

Przemek mówi o sobie: Przeszedłem kilka nowych granic. Geograficznie, duchowo, fizycznie. Dowiedziałem się o sobie i o świecie rzeczy, których nie ujmie żaden scenariusz telewizyjny, bo są to rzeczy, które muszą się zdarzyć, a których po prostu nie można wymyślić i wyreżyserować. Drżałem z zimna rosyjskiej Syberii, przemierzałem zasnute rdzawym pyłem mongolskie stepy, nieprzyzwoicie zieloną amazońską dżunglę i surowe góry Kazachstanu, aby znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a kiedy w końcu je poznawałem, okazywało się, że moje pytania były zupełnie inne od tych, jakie zadać powinien.

         Zgromadzeni z wielką radością i entuzjazmem reagowali na niesamowite opowieści naszego gościa, który podczas blisko dwugodzinnego spotkania przeniósł nas w podróż w najdalsze zakątki świata i pokazał  rzeczywistość nie do końca jeszcze skalaną konsumpcjonizmem.

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE