PROMOCJA KSIĄŻKI TOMASZA GRZELAKA
16 stycznia 2023

PROMOCJA KSIĄŻKI TOMASZA GRZELAKA

W piątkowy wieczór mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Tomasza Grzelaka - pochodzącego z Franklinowa pasjonata lokalnej historii, autora książek i licznych artykułów o dawnych dziejach naszego regionu.

Spotkanie odbyło się w ramach promocji książki naszego wydawnictwa pt. “Oni mieszkali w naszej okolicy. Franklinów (1914-1939)” - jest to kolejna publikacja biblioteki, w której uwieczniona została istotna część rodzimej historii. Autorowi, jak sam przyznaje, zależało przede wszystkim na pokazaniu życia zwykłych ludzi, ich radości, konfliktów, niepokojów i pasji. W książce wątki poważne przeplatają się z humorystycznymi, tworząc intrygującą panoramę miejscowej wspólnoty z początku XX wieku. W trakcie spotkania można było również podziwiać zebraną przez Pana Tomasza kolekcję zdjęć, medali, starych dokumentów, pocztówek i wycinków prasowych, co pozwoliło bardziej wczuć się w atmosferę, jaka panowała w przedwojennej społeczności Franklinowa.


Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i polecamy śledzenie naszej strony na Facebooku oraz newslettera, aby nie przegapić podobnych spotkań w przyszłości. Książkę Tomasza Grzelaka można nabyć w wypożyczalni Biblioteki Głównej przy ul. Wolności 2.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies