SPOTKANIE Z ANNĄ SENIUK
24 października 2022

SPOTKANIE Z ANNĄ SENIUK

W miniony piątek, 21.10.2022 r. mieliśmy zaszczyt gościć w Bibliotece Głównej jedną z najwybitniejszych osobowości polskiego kina i teatru, profesor sztuk teatralnych - Annę Seniuk. Warto przypomnieć, że wystąpiła ona w wielu znakomitych kreacjach, które są świadectwem jej niezwykłego talentu i kunsztu najwyższej klasy. Zagrała wiele ról w Teatrze Telewizji, filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Stworzyła niezapomnianą kreację Magdy Karwowskej w Czterdziestolatku, który był jednym z najpopularniejszych seriali lat siedemdziesiątych XX wieku.

Aktorka podczas spotkania z mieszkańcami naszego miasta z niezwykłym wdziękiem i poczuciem humoru opowiadała o swoim prywatnym życiu, aktorstwie i realizacjach filmowych. W spotkaniu towarzyszyła jej córka Magdalena Małecka-Wippich, która podkręcała opowieści mamy, zdradzając ciekawe epizody z ich wspólnego życia i swojego dzieciństwa. Licznie zgromadzona publiczność urzeczona humorem, szczerością i wrażliwością pani Anny reagowała bardzo żywiołowo na jej wyznania, nagradzając ją gromkimi brawami. Często spotykamy się z opinią, że o wielkości aktora świadczy jego wszechstronność i umiejętność przybierania różnorodnych ról. Anna Seniuk podczas spotkania dowiodła, że jest bez wątpienia artystką wszechstronną i niezwykłego talentu, jak również wartościowym i dobrym człowiekiem.


Dziękujemy Państwu za liczne przybycie i polecamy subskrypcję naszego newslettera oraz śledzenie strony na Facebooku, aby być na biężąco z naszą ofertą spotkań autorskich.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.

BIP