O ZĘBCOWIE W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ
23 czerwca 2022

O ZĘBCOWIE W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ

W środowe popołudnie odbyła się promocja książki “Zębców 1419-2019. Monografia historyczna” pióra Łukasza Pawełczyka. Gośćmi spotkania byli sam autor oraz redaktor prowadzący prac - Włodzimierz Grabowski. Publikacja została wydana nakładem Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego.

Spotkanie przykuło uwagę tak zawodowych historyków jak i mieszkańców Zębcowa. Podkreślona została rola publikacji Łukasza Pawełczyka na ostrowskim rynku wydawniczym. Zarówno goście jak i gospodarze wyrazili nadzieję, że monografia obejmująca tak szeroki przedział czasowy stanie się fundamentem do dalszych dyskusji i zgłębiania historii ostrowskiej dzielnicy. Spotkanie miało charakter otwarty, a każdy zainteresowany mógł zadać pytanie gospodarzom. Łukasz Pawełczyk i Włodzimierz Grabowski opowiadali, między innymi, o materiale źródłowym, trudnościach redakcyjnych, ciekawych odkryciach, losach mieszkańców w trakcie wojen czy epidemii, ale także o idei powstania samej książki czy pasjach genealogicznych. Tuż po zakończeniu spotkania można było zdobyć autograf i odbyć krótką rozmową w cztery oczy.

Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i przypominamy, że książka “Zębców 1419-2019. Monografia historyczna” jest wciąż dostępna do nabycia lub wypożyczenia w Bibliotece Głównej, przy ul. Wolności 2.

Osoby, które nie mogły przybyć na spotkanie, informujemy, że będzie ono wkrótce dostępne na bibliotecznym kanale YouTube.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.

soap2day