OPOWIEDZ MI BAJKĘ - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
15 grudnia 2021

OPOWIEDZ MI BAJKĘ - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Kolejna, jak zawsze wyjątkowa, 10. edycja konkursu literackiego Opowiedz mi Bajkę, właśnie trafia do Waszych rąk. Bogata w indywidualne treści, bajecznie kolorowa i przepięknie zilustrowana. Wspólnie czytana może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych z najmłodszymi członkami naszych rodzin. W tym cudownym zbiorku z obrazkami, znajdziecie baśnie, których jeszcze nie znacie i nigdy nie czytaliście.

Barwne postacie głównych bohaterów naszych opowieści w postaci krówki Karolinki, krasnoludka zwanego Ołóweczkiem, wynalazcy Petera Edwina, zapomnianych zabawek,  magicznego fletu o imieniu Feliks, czy też zaczarowanego fortepianu i ich niezwykłe przygody, w czarodziejski sposób ożywają w naszej wyobraźni i nie dają o sobie zapomnieć. Wracamy do nich. Przewracamy następne stronice naszej bajkowej przygody i czytamy dalej, i dalej, by poznawać kolejne ciekawe historie.

Zbiór bajek, laureatów tegorocznego literackiego konkursu, jest dla nas - organizatorów ogromnym powodem do zadowolenia, źródłem radości z obcowania z literaturą stworzoną przez dzieci i skierowaną dla dzieci. Przyjemność i szczęście są tym większe, iż opisane w zbiorze historie przypominają nam: że najwięcej dobra może zdziałać serce - które kocha i troszczy się o innych, pomagają odnaleźć się we współczesnym świecie, by nigdy się nie poddawać i wytrwale dążyć do celu,  stawiać granice między dobrem a złem, a przede wszystkim traktują o wartościach ponadczasowych. 
Ta cudowna przygoda z literaturą cieszy się w Ostrowie wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Kolejny raz spotkała się z szerokim odzewem ze strony młodych czytelników i twórców zarazem, a liczba dostarczonych prac, jak również pomysłowość autorów, mile nas zaskoczyły. Jury konkursowe w składzie: Maria Libera - przewodnicząca jury, oraz członkowie: Lidia Tomala i Aneta Kołodziejczyk-Trawińska, po szczegółowym przeczytaniu wszystkich tekstów postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach. Pierwszą grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych z klas od I do III, druga grupa to uczniowie szkół podstawowych z klas od IV do VI, trzecia grupa uczniowie szkół podstawowych z klas od VII do VIII.   

Na konkurs ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim do dnia 27 września 2021 roku wpłynęło 31 prac konkursowych.  

Jury w składzie:   Maria Libera - przewodniczący 
                                  Aneta Kołodziejczyk-Trawińska  - członek
                                  Lidia Tomala - członek

Po przeczytaniu wszystkich prac, jury na posiedzeniu dnia 15 października 2021 r. postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie szkół podstawowych klas I-III, druga grupa uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI, trzecia grupa uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników, rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w gronie jury bez udziału uczestników i publiczności.

Zapraszam po odbiór nagród i dyplomów po wcześniejszym umówieniu się z instruktorem biblioteki: Alicja Sierakowska, tel. /62/ 737 47 06

 

W pierwszej grupie uczniów klas I–III decyzją jury zostały przyznane:


1. miejsce: Zofia Klaczyńska, Słodkie marzenie krówki Karolinki
2. miejsce: Nikola Jarosik, Wyprawa do lasu
3. miejsce: Filip Pietryk, O krasnoludku co przyjaciół szukał

wyróżnienie: Gabrysia Jezierska, Moja mama alpaka
wyróżnienie: Natalia Płotek, Mrówka – bohaterka lasu

W drugiej grupie uczniów klas IV–VI nagrody otrzymują:


1 miejsce: Tymoteusz Hrywniak, Tajemnicze jajo
2 miejsce: Gabriela Oleszek, Owady i robaczki
3 miejsce: Maria Kupaj, Magiczny fortepian

wyróżnienie: Julia Błaszczyk, Asia i Magiczny flet

W trzeciej grupie uczniów klas VII –VIII nagrody otrzymują:


1 miejsce: Klaudia Koziarska, Babcia do orzechów
2 miejsce: Hanna Kuświk, Zabawki są naszymi przyjaciółmi

wyróżnienie: Mieszko Stodolny, Cuda na strychu


Drodzy Laureaci dziesiątej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego Opowiedz mi bajkę! Gorące podziękowanie za Wasze ogromne zaangażowanie w konkursie. Dziękujemy również całemu zespołowi oceniającemu, za ich szczegółową i wnikliwą ocenę. Zapraszamy młodych mistrzów słowa, ilustracji, obrazu i  wyobraźni do udziału w następnej edycji wydarzenia w przyszłym roku!


                                                                                                      Niech te chwile spędzone z bajką będą niezwykłe…

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.

BIP
soap2day