19 listopada 2021

LEGENDY I MITY O RUMUNII

W czwartek 18 października Bibliotekę Główną odwiedził Mihai Morar – przewodnik turystyczny, absolwent kulturoznawstwa na Moskiewskim Państwowym Uniwersytecie i miłośnik Rumunii.

Spotkanie tematyczne pozwoliło zainteresowanym zapoznać z atrakcjami turystycznymi państwa nad Dunajem. Okazało się, że prelegent jest także zdolnym krawcem i szyje stroje ludowe związane z regionem, który odwiedza. Nie mogło oczywiście zabraknąć rumuńskiej czekolady, chałwy a nawet wina, które publiczność z chęcią skosztowała. Mihai Morar z pasją opowiadał o tamtejszym społeczeństwie, architekturze, infrastrukturze, florze i faunie – nie stronił także od anegdot i dowcipów, co sprawiało, że całe spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

Dziękujemy za liczne przybycie i polecamy nasz newsletter oraz stronę na Facebooku, by nie przegapić podobnych spotkań w przyszłości!

rolex replica streaks large substances.
123movies