WARSZTATY PRZECIWUDAROWE W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ
5 listopada 2021

WARSZTATY PRZECIWUDAROWE W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ

5 listopada odbyła się prelekcja na temat profilaktyki chorób krążenia oraz warsztaty zaznajamiające uczestników z metodami postępowania w wypadku udaru mózgu. W wykładach udział wzięli: specjalista ds. chorób układu krążenia, profesor neurologii z wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu pacjentom udarowym oraz edukatorka senioralna doradzająca osobom starszym odpowiednie rozwiązania prewencyjne.

Spotkanie miało formę multimedialną i cieszyło się sporym zainteresowaniem. Prelegenci oprócz omawiania zagrożeń i metodyki działań, propagowali także kulturę zdrowego odżywiania oraz regularny ruch. Wszyscy uczestnicy otrzymali skróconą instrukcję postępowania w formie ulotki, zakładki oraz magnesu przydatną w wypadku podejrzenia udaru u kogoś z bliskich. Jako Biblioteka Publiczna cieszymy się, że mogliśmy pomóc w uświadamianiu seniorów oraz ich opiekunów, jak wielkie zagrożenie stanowi zbagatelizowanie wczesnych objawów choroby.

Dziękujemy Państwu za liczne przybycie i polecamy naszego newslettera oraz stronę na Facebooku, by być na bieżąco z podobnymi prelekcjami w przyszłości.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies