12 października 2021

RODZINNE BARASZKOWANIE Z MAŁGORZATĄ SWĘDROWSKĄ!

„Czytanie wzmacnia” to hasło tegorocznej VII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Z tej okazji Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zaprosiła czytelników w wieku przedszkolnym z opiekunami na „Rodzinne baraszkowanie z książkami”. Warsztaty literackie poprowadziła Małgorzata Swędrowska – trenerka i popularyzatorka literatury dziecięcej, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, czyli „smakowania” literatury wszelkimi zmysłami, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka książek dla nauczycieli oraz dzieci, między innymi: „Złap uwagę swojego ucznia”, „777 pomysłów na zabawy z książką” „Elementarz w podskokach”, „Moja mama, mój tata”, „Moja babcia, mój dziadek”.

Pretekstem do zabaw ruchowych, muzycznych, masażyków, ćwiczeń artykulacyjnych była najnowsza książka naszego gościa „Ala ma kota. Naturalna nauka czytania”, zawierająca krótkie opowiadania zbudowane z prostych zdań oraz zachęcające dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekturze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspólną, radosną zabawę, a Pani Małgosi za dostarczenie jak zwykle wielu inspirujących pomysłów, jak wprowadzić książki do codziennego życia dziecka!

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

rolex replica streaks large substances.