1 października 2021

CZARY I CZAROWNICE W BIBLIOTECE

Loty na miotłach i czarne koty – to pierwsze skojarzenia po rzuceniu hasła „czarownica". O tym czy są one słuszne mogliśmy przekonać się 30 września za sprawą Adama Ćwiklaka występującego z prelekcją „Czary i czarownice" połączonej z wystawą w Galerii Prolibris.

Wykład w Bibliotece Głównej miał formę multimedialną – publiczność przybyła tłumnie i z zainteresowaniem śledziła kolejne slajdy. Gość wieczoru mówił o słynnym procesie w Doruchowie, maściach roślinnych wywołujących efekty psychodeliczne, artefaktach odstraszających demony i lokalnych historiach związanych z czarami. Adam Ćwiklak zorganizował również wystawę rozmaitości – medalionów, dokumentów i książek, do których oglądania zachęcamy podczas odwiedzin Biblioteki Głównej.

Dziękujemy Pańtwu za tak licznie stawienie się na spotkaniu. Zachęcamy przy tym do subskrybcji naszego newslettera, aby nie przegapić równie ciekawych prelekcji w przyszłości!

Film ze spotkania można znaleźć na naszym kanale Youtube:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

rolex replica streaks large substances.