20 września 2021

MICHAŁ OLSZAŃSKI W OSTROWSKIEJ BIBLIOTECE!

W piątek 17-go września czytelnię Biblioteki Głównej odwiedził Michał Olszański – dziennikarz i głos radiowy, były prowadzący „Magazynu Ekspresu Reporterów” z dwudziestoletnim stażem; znany z audycji „Radiowej Trójki”, „Radia Kolor”, a obecnie „Radia 357”.

Gość zaczął od biograficznego monologu, a jednocześnie był bardzo otwarty na wszystkie reakcje widowni. Dowiedzieliśmy się wiele na temat rodziny Olszańskich – w tym, między innymi, o historii Tadeusza Olszańskiego, który był jednym z pierwszych tłumaczy „Chłopców z placu broni”. Pojawił się też element historyczny, gdyż Michał Olszański pochwalił się węgierskimi korzeniami po swojej babci, a słuchaczom nie żałował dygresji i anegdot. Z pasją opowiadał zarówno o kolejnych szczeblach edukacji jak i pierwszych krokach w świecie radiowo-telewizyjnym. Najbardziej elektryzującą częścią spotkania była historia kariery w „Radiowej Trójce”. Gość wieczoru, jak sam wyznał, czuje się naturalnie predysponowany do dziennikarstwa radiowego, a telewizję traktuje jako ciekawy dodatek. Spontaniczność pana Michała i jednocześnie doświadczenie dziennikarskie pozwalające zachować spójność długich wypowiedzi, sprawiły, że w trakcie spotkania nie doświadczaliśmy dłużyzn, a publiczność z zaciekawieniem przysłuchiwała się kolejnym opowieściom. 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego bardzo dziękuje za wizytę Panu Michałowi Olszańskiemu oraz tak licznie przybyłym słuchaczom! Mamy nadzieję, że spotkanie uda się kiedyś powtórzyć, a tymczasem zachęcamy do przystąpienia do bibliotecznego newslettera, by nie przegapić równie intrygujących spotkań w przyszłości!

Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

rolex replica streaks large substances.