KOLEKCJONERZY SĄ WŚRÓD NAS!
6 lipca 2021

KOLEKCJONERZY SĄ WŚRÓD NAS!

Znaczki pocztowe, wydania książek Exupéry’ego, a nawet butelki Jacka Danielsa… Mieszkańcy powiatu ostrowskiego kolekcjonują w zasadzie wszystko, a dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” możemy o tych zbiorach poczytać w Ostrowskiej Bibliotece Cyfrowej!

„Kolekcjoner Ostrowski” jest kwartalnikiem sponsorowanym przez członków Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” oraz środków powiatu ostrowskiego. Czasopismo to oferuje przegląd kolekcji z Ostrowa i okręgu ostrowskiego, chociaż niektóre z nich są prawdziwie globalnego formatu! Ostrowianie zbierają najróżniejsze przedmioty – i o ile militaria czy numizmatyka nikogo nie dziwią, to zbiorów whiskey czy zegarów szachowych z pewnością nie widuje się codziennie. W piśmie pojawiają się też artykuły i przydatne informacje – dowiemy się, jakie strony internetowe każdy zbieracz znać powinien oraz sprawdzimy, co aktualnie porabia Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia”.

Również Biblioteka Publiczna doczekała się wzmianki o emitowanej przez nas serii medali w ramach wyróżnienia „Czytelnik Roku” (aut. Krzysztof Maciejewski), o której poczytać możecie w najnowszym numerze!

Zachęcamy do przeglądu archiwalnego „Kolekcjonera” przez Ostrowską Bibliotekę Cyfrową - LINK

O wydawanych przez nas medalach możecie poczytać na stronie czternastej bieżącego numeru - LINK

 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.

BIP
soap2day