2 czerwca 2021

NIEDZIELNA ZABAWA NA DEPTAKU ROZPOCZĘTA W MEDIATECE

W dniu 30 maja 2021 r. w ramach uroczystego otwarcia zrewitalizowanych terenów miasta (ul. Kolejowa, ul. Wiosny Ludów, Plac Rowińskiego) swoje możliwości zaprezentowała także Mediateka. Gościem specjalnym był robot humanoidalny Neo, którego pokazali jego twórcy Kamil Kaliński i Tomek Płóciennik. Wcześniej ogłoszony został również konkurs fotograficzny pt. „Ulica Kolejowa Sercem Ostrowa”, a laureaci trzech pierwszych miejsc odebrali dyplomy oraz nagrody z rak Pani Prezydent Beaty Klimek i Dyrektora biblioteki Włodzimierza Grabowskiego. Zdjęcia uczestników konkursu można podziwiać na wystawie w holu oraz w witrynach Mediateki. Zapraszamy.

A oto wyniki konkursu, nad przebiegiem którego czuwali Bogna Skrzypczak-Walkowiak (koordynator) oraz skład jurorski: Krzysztof Maik (fotograf, nauczyciel), Justyna Żurawicz (autorka makrofotografii) i Piotr Tomczak (informatyk, grafik, pracownik biblioteki).

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody

Kategoria 1 – uczniowie szkół podstawowych
     I miejsce: Jakub Kowalski
     II miejsce: Bartłomiej Nadolny
     III miejsce: Aleksandra Pietrzak

Kategoria 2 – uczniowie szkół średnich oraz dorośli uczestnicy
     I miejsce: Nikodem Anioł
     II miejsce: Weronika Sitkowska
     III miejsce: Zofia Zimna

Ponadto jury postanowiło wyróżnić prace:

Natalii Bednarek, Marty Malak, Zuzanny Płonki, Szymona Mielcarka i Olafa Jena

rolex replica streaks large substances.