30 kwietnia 2021

KSIĄŻKI O KRZYSZTOFIE KOMEDZIE - CO WARTO ZNAĆ?

90 lat temu na świat przyszedł Krzysztof Komeda-Trzciński - muzyk jazzowy i kompozytor nieodłącznie związny z Ostrowem. Dziś artysta ten jawi się nie tylko jako unikatowa osobowość muzyczna, ale także jako frapujący człowiek, inspirujący autorów kilku książek, które poznać warto...

"Komeda. Księżycowy chłopiec" to biografia autorstwa Emilii Batury chwalona za odmalowanie nie tylko przekonującego obrazu znanego artysty, ale także ludzi z nim związanych - w tym Romana Polańskiego czy Marka Hłaski. Ta bogato ilustrowana publikacja będzie świetną opcją dla tych, którzy dopiero poznają Krzysztofa Komedę-Trzcińskiego.

"Komeda. Osobiste życie jazzu" spod pióra Magdaleny Grzebałkowskiej jest tragicznym portretem pokolenia polskich jazzmenów, dla których muzyka nierzadko była jedyną namiastką wolności. W książce ujrzymy bywalców Piwnicy pod Baranami, przyjrzymy powstaniu warszawskiego Jazz Jamboree, a nawet przeniesiemy do Los Angeles...

"Komeda" Marka Hendrykowskiego jest - tytuł nie wporwadza w błąd - potężnym kompendium wiedzy na temat związanego z Ostrowem artysty. Kojarzony przez większość z kołysanką do filmu "Dziecko Rosemary" był w gruncie rzeczy muzykiem o znacznie szerszych horyzontach. Książka szczególnie polecana dla ludzi, którzy oprócz bycia sympatykami jazzu, są również fanami Poznania.

Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania sieci ostrowskich bibliotek w poszukiwaniu książek o Krzysztofie Komedzie!

Natomiast tych Czytelników, którzy zamiast poznawania Komedy od strony książkowej, preferują jednak aspekt muzyczny, zachęcamy do odwiedzin ostrowskiej Mediateki!

rolex replica streaks large substances.