OPOWIEDZ MI BAJKĘ - KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
16 grudnia 2020

OPOWIEDZ MI BAJKĘ - KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Kolorowe, wyjątkowo zilustrowane i bogate w treści bajki zwycięzców są literackim rezultatem Powiatowego Konkursu „Opowiedz mi bajkę”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest on wielkim powodem do dumy i źródłem radości z obcowania z literaturą stworzoną przez dzieci dla dzieci.

To książeczka pełna inspirujących historii, przeżyć i przygód naszych tegorocznych laureatów. Wyruszajcie zatem w tę magiczną podróż i odkrywajcie w zupełnie nowych rolach swoich kolejnych ulubionych bohaterów: słonia Leona - prawdziwego bohatera wiewiórek, tajemniczego chłopca, zwanego malarzem, Matyldę i Marcela oraz ich miłość do książek, kolorową skarpetkę z krainy Pudełkowice, Fistaszka Straszka z wielkimi oczami, Dalię i manierkę z Magiczną Wodą oraz wiele innych ciekawych postaci. Każda z tych historii idealnie nadaje się do czytania. Wystarczy kilka minut przed zaśnięciem, aby wprowadzić się w dobry nastrój i sprawić, że przyśnią się nam kolorowe sny.

Ta cudowna przygoda z literaturą cieszy się w Ostrowie wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Kolejny raz spotkała się z szerokim odzewem ze strony młodych czytelników i twórców zarazem, a liczba dostarczonych prac, jak również pomysłowość autorów, mile nas zaskoczyły. Jury konkursowe w składzie: Maria Libera - przewodnicząca jury, oraz członkowie: Lidia Tomala i Aneta Kołodziejczyk-Trawińska, po szczegółowym przeczytaniu wszystkich tekstów postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach. Pierwszą grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych z klas od I do III, druga grupa to uczniowie szkół podstawowych z klas od IV do VI, trzecia grupa uczniowie szkół podstawowych z klas od VII do VIII.  

Na konkurs ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim do dnia 28 września 2020 roku wpłynęło 27 prac konkursowych. 

Jury w składzie:
     Maria Libera - przewodniczący
    Aneta Kołodziejczyk-Trawińska  - członek
    Lidia Tomala - członek

         Po przeczytaniu wszystkich prac, jury na posiedzeniu dnia 5 października 2020 r. postanowiło przyznać nagrody w trzech grupach wiekowych a także wyróżnienia. Pierwsza grupa to uczniowie szkół podstawowych klas I-III, druga grupa uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI, trzecia grupa uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII.

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników, rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w gronie jury bez udziału uczestników i publiczności.

Zapraszam po odbiór nagród i dyplomów po wcześniejszym umówieniu się z instruktorem biblioteki:
Alicja Sierakowska, tel. /62/ 737 47 06

W pierwszej grupie uczniów klas I–III decyzją jury zostały przyznane:

1. miejsce: Zofia Klaczyńska, Jak słoń Leon został bohaterem…
2. miejsce: Weronika Gierak, Świat cały szary
3. miejsce: Marta Kurkiewicz, Ładna i dzielny

W drugiej grupie uczniów klas IV–VI nagrody otrzymują:

1 miejsce: Julia Błaszczyk, Inna
2 miejsce: Aleksandra Kowal, Poza moją głową
3 miejsce: Nina Żuławska, Senny świat

W trzeciej grupie uczniów klas VII –VIII nagrody otrzymują:

1 miejsce:
Klaudia Zaradna, Kolorowe szczęście
2 miejsce: Wiktoria Korzeniewska, Przyjaźń niejedno ma imię
3 miejsce: Marta Popiel, Babcie są niezastąpione                

Wyróżnienie: Gabriela Krakowska, Z pamiętnika dziadka….

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za ogromny wkład pracy i zaangażowanie. Zapraszamy młodych autorów do udziału w następnej edycji wydarzenia. To już za rok!

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies