24 stycznia 2020

BIBLIOTEKA DZIECIĘCA W NOWEJ ODSŁONIE

20 stycznia odbyło się długo oczekiwane oficjalne otwarcie Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Krotoszyńskiej 171. Nowa siedziba biblioteki znajduje się na parterze Szkoły Podstawowej nr 14 i obejmuje przestronną, 150 metrową powierzchnię, na której zgromadzono ponad 26000 pozycji książkowych, gier planszowych, puzzli, klocków i książek-zabawek. Funkcjonalna, specjalnie zaaranżowana sala dla małych czytelników zachęca do kreatywnego spędzania wolnego czasu w bibliotece.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, samorządu, instytucji-kulturalno oświatowych, bibliotekarze, a przede wszystkim czytelnicy i przyjaciele biblioteki. Gościem specjalnym była Małgorzata Swędrowska, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, animatorka warsztatów literackich, wykładowczyni na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, która w niezwykle humorystyczny sposób wprowadziła publiczność w świat literatury dziecięcej. Spotkanie uświetniły występy artystyczne – wokalistki Marty Popiel oraz skrzypaczki Olgi Szcześniak.

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE