W ramach projektu „Głośne Słuchanie” w działaniach poświęconych audiobookom i słuchowiskom biorą udział osoby w różnym wieku. Tym razem przyszedł czas na młodzież ze szkoły średniej. Celem spotkania było, jak zawsze w przypadku wizyt w studiu, przybliżenie uczestnikom nowoczesnych form odbioru literatury, pokazanie ich walorów poznawczych oraz rozwijanie umiejętności świadomego korzystania z audiobooków, słuchowisk czy podkastów.
26 maja 2026 roku odbyła się czwarta wizyta edukacyjna w studiu nagrań w ramach projektu „Głośne Słuchanie”. Uczestniczyła w niej młodzież z TEB Liceum i Technikum w Ostrowie Wielkopolskim.
Podczas wizyty w Mediatece uczniowie obejrzeli studio nagrań, poznali wykorzystywany sprzęt oraz dowiedzieli się, jak powstają audiobooki i słuchowiska. Ważnym elementem spotkania była również rozmowa z bibliotekarzem poświęcona słuchowiskom i teatrom radiowym, ich znaczeniu oraz procesowi tworzenia materiałów dźwiękowych.
Spotkanie pozwoliło młodzieży poszerzyć wiedzę na temat współczesnych form przekazywania treści literackich i pokazało, jak istotną rolę odgrywają dźwięk oraz słowo mówione w kulturze i edukacji.