1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

7 grudnia 2018

MEDIATEKA OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Ostrowska Mediateka to realizacja spółki Projekt Multimedia, która znalazła się w finale InAVation Awards 2019! To prestiżowa nagroda w branży audiowizualnej. W walce o głosy specjalistów Ostrów zmierzy się w kategorii sektora publicznego z turyńskim centrum obserwacyjnym, centrum szkoleniowym Departamentu Morskiego w Hongkongu, salą konferencyjną Regionalnej Dumy Kurskiej w Rosji, centrum multimediów w bahrańskim parlamencie oraz tożsamym obiektem we Francuskim Zgromadzeniu Narodowym.

Czytaj więcej
5 grudnia 2018

WIELKA ZADYMA Z MIKOŁAJEM

W pierwszy grudniowy poniedziałek dzieci z Przedszkola nr 7 odwiedziły Filię nr 6. Głośna lektura fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” była inspiracją do rozmowy o przedświątecznych przygotowaniach i zwyczajach bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej
5 grudnia 2018

ŚWIĘTA W FILLI NR 2

Wielkimi krokami zbliżają się długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia, czyli czas radości, miłości, spełniania życzeń i prezentów. 
Z tej okazji uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili Filię nr 2 Biblioteki Publicznej, aby podarować swoje prace artystyczne placówce.

Czytaj więcej
5 grudnia 2018

WOLNOŚĆ, KOCHAM I SZANUJĘ… – LEKCJA HISTORII

Tematem lekcji bibliotecznej, która odbyła się 28 listopada 2018 roku była wolność. W lekcji historii uczestniczyła IV klasa Szkoły Podstawowej nr 9. Uczniowie obejrzeli przygotowaną wystawę, która zawierała między innymi oryginalne dokumenty sprzed stu lat i wydawnictwa z okresu międzywojennego. Wśród uczniów szczególnym powodzeniem cieszył się podręcznik do geografii z zaboru niemieckiego z roku 1898. Z ogromnym zainteresowaniem oglądano w nim mapę Europy, na której brakowało Polski.

Czytaj więcej
3 grudnia 2018

ILUSTRATORKA Z „DWÓCH SIÓSTR” W OSTROWSKIEJ MEDIATECE

DWIE SIOSTRY  to warszawskie wydawnictwo książkowe założone w 2005 roku przez Jadwigę Jędryas, Joannę Rzyską i Ewę Stiasny. Oficyna ta specjalizuje się w literaturze dziecięcej, a szczególnie wyróżniającą cechą wydawnictwa jest wyjątkowa dbałość o szatę graficzną książek. W 2018 na targach Bolonia Children's Book Fair „Dwie Siostry” uzyskały tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

Czytaj więcej
23 listopada 2018

PIES MARSZAŁKA I FORTEPIAN IGNACEGO PADEREWSKIEGO

Seria z kotylionem to specjalna edycja książek „Czytam sobie”, wydanych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproszone dzieci wysłuchały opowiadania o psie marszałka pt.”Mój pan woła na mnie Pies”, a z książki „Maestro pokoju” dowiedziały się o działalności na rzecz sprawy polskiej, prowadzonej przez Ignacego Paderewskiego.

Czytaj więcej
Pierwsza3456789101112
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj