17 czerwca 2019

MEDIATEKA NA TRASIE GRY MIEJSKIEJ

W dniu 14 czerwca 2019 r. odbyła się gra miejska pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek „Odkrywamy Tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego - śladem, ostrowskich jabłuszek”. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 5, Urząd Miejski i Komenda Hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim.

12 czerwca 2019

UCZESTNICY KONFERENCJI SITK W OSTROWSKIEJ MEDIATECE

W dniach  10 i 11 czerwca  na terenie Zespołu hotelowego Borowianka odbyła się  konferencja pt. „Nowoczesna kolej kluczem rozwoju kraju”, podczas której poruszane były  tematy związane z rozwojem kolei. W tym czasie  miało także miejsce posiedzenie Rady Krajowej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP.

10 czerwca 2019

AGENT W BIBLIOTECE

W czwartkowe popołudnie, 6 czerwca br. gościem ostrowskiej biblioteki był Vincent V. Severski.

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski to były pułkownik polskiego wywiadu, obecnie autor znanych powieści o tematyce szpiegowskiej takich jak: „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” czy „Niepokorni”.

7 czerwca 2019

JAK NIE CZYTAM – JAK CZYTAM W MEDIATECE

To ogólnopolska akcja polegająca na propagowaniu idei czytelnictwa. Biorą w niej udział głównie uczniowie, którzy zarazem dają przykład rówieśnikom, jak i zachęcają do czytania dorosłych. 7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zaczęli czytać – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

4 czerwca 2019

ZABAWY W RYMOWANIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

3 czerwca Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży miała przyjemność gościć Wiesława Drabika, znanego bajkopisarza, twórcę ponad dwustu książek dla dzieci. To już trzecie spotkanie z lubianym autorem takich książek jak „Bajki o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Kocie historie” czy „Ostrzeszów. Opowieść gęsim piórem spisana”.

3 czerwca 2019

DZIEŁO ROKU, CZYLI KOLEJNY SUKCES MEDIATEKI

Miło nam poinformować, że nasza Mediateka znalazła się wśród laureatów Filaru Kultury 2019.  Ten nowoczesny i oferujący wiele atrakcji obiekt otrzymał zaszczytne miano Dzieła Roku, a nagrodę w dniu 30 maja br. w Forum Synagoga odebrał z rąk Pani Prezydent Beaty Klimek Pan Dyrektor Włodzimierz Grabowski. „Filar Kultury”, „Osobowość Ostrowskiej Kultury”, „Młody Talent”, „Benefactor Kulturae Ostroviensis” i „Dzieło Roku” to wyróżnienia przyznawane przez Panią Prezydent Miasta za szczególne działania na rzecz naszej – ostrowskiej Kultury w minionym roku  kulturalnym.  Gratulujemy pomysłodawcom i bardzo się cieszymy!

Pierwsza45678910111213Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE