1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

21 marca 2019

O TABLETACH, SMARTFONACH I INNYCH CUDACH TECHNIKI

Jak mądrze nadzorować kontakt dziecka z urządzeniami elektronicznymi i nie pozwolić na uzależnienie się od nich? Czy dzieci poniżej 2 roku życia w ogóle nie powinny spędzać czasu przed ekranem? Te i inne kwestie przybliżyła w Filii nr 7 rodzicom i opiekunom pedagog-terapeuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Beata Mrula.

Czytaj więcej
13 marca 2019

WIZYTA GOŚCI Z LESZNA

Dnia 11 marca br. mieliśmy zaszczyt gościć w Mediatece bardzo sympatyczną delegację bibliotekarzy z Leszna. Pan dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie - Andrzej Kuźmiński oraz inni członkowie tej siedmioosobowej delegacji zwiedzili nasz obiekt, oprowadzani przez Pana dyrektora Włodzimierza Grabowskiego i Panią instruktor Alicję Sierakowską. Podczas miłej rozmowy przy kawie można było również wymienić się doświadczeniami, a nasi goście bardzo chętnie dopytywali o wdrażanie najnowszych rozwiązań technicznych, zwłaszcza że wkrótce w Lesznie zostanie oddany do użytku czytelników równie nowoczesna biblioteka.

Czytaj więcej
5 marca 2019

SIŁOWNIA PAMIĘCI

Badania dowodzą, że poddając umysł regularnej gimnastyce nie tylko możemy zapobiec lub opóźnić w czasie zaburzenia związane z pracą naszego umysłu, ale znacząco poprawić nasze zdolności twórcze, pamięć i myślenie.  Dlatego też Biblioteka Główna pod hasłem „Siłownia Pamięci” rozpoczęła warsztaty, których celem jest zaznajomienie seniorów z technikami poprawiającymi sprawność mózgu i tak ważnych jego funkcji jak: pamięć, myślenie, spostrzegawczość czy koncentracja.

Czytaj więcej
5 marca 2019

O ZAGROŻENIACH... TEATRALNIE… DLA DZIECI

Dnia 5 marca br. w trzech filiach Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego (Filia nr 1, Filia nr 3, Mediateka) zaproszone do tych miejsc dzieci mogły zobaczyć niepowtarzalny spektakl, przygotowany przez Edu-Artis z Krakowa. „Na smyczy” (reż. Justyna Herman) to przedstawienie teatralne z popularnymi Smurfami w rolach głównych, które tym razem ostrzegały przed zagrożeniami czyhającymi na odbiorców w rozmaitych mediach elektronicznych, zwłaszcza na portalach społecznościowych. Dzieci z SP nr 11, SP nr 4 oraz najmłodsi pacjenci ostrowskiego szpitala świetnie bawiłi się podczas przedstawienia i nagrodzili artystów oklaskami.

Czytaj więcej
4 marca 2019

"WIOSNA - ACH TO TY" W FILII NR 2

Pierwszego marca br do Filli nr 2 wraz z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych zawitała wiosna. Można ją podziwiać poprzez prace przygotowane przez uczniów tej szkoły z okazji wyczekiwanej przez wszystkich pory roku.

Czytaj więcej
12345678910Ostatnia
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj