1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

1 kwietnia 2019

TYDZIEŃ TEATRU W MEDIATECE JUŻ ZA NAMI

W ramach Tygodnia Teatru w Mediatece odbyły się w tym miejscu spotkania ze sztuką szeroko rozumianą. 25 marca br. uczniowie z SP 1 wzięli udział w warsztatach samulnori (nauka gry na tradycyjnych bębnach koreańskich), które poprowadziła Agnieszka Biegańska. We wtorek 26 marca atrakcją dnia okazały się zajęcia aktorskie, które poprowadził aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu Marcin Trzęsowski.

Czytaj więcej
26 marca 2019

INNY NIE ZNACZY GORSZY

W Pierwszy Dzień Wiosny Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 6 i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej „Edukator” na obchody  Dnia Motyla  i Dnia Kolorowych Skarpetek, czyli Światowego Dnia Zespołu Downa.

Czytaj więcej
25 marca 2019

OTWARCIE MEDIATEKI WYDARZENIEM KULTURALNYM ROKU 2018!

Miło nam poinformować, że otwarcie nowoczesnej Mediateki zwyciężyło w kategorii Wydarzenie Kulturalne Roku 2018. Ta powstała dzięki staraniom Pani Prezydent Beaty Klimek, której należą się szczególne podziękowania, instytucja cieszy się dużym powodzeniem wśród odbiorców. Głosy na nominowanych w poszczególnych kategoriach można była oddawać, wysyłając sms, a wynik został ogłoszony podczas uroczystej gali jubileuszowej 25. Edycji Plebiscytu Ostrowian Roku 2018.

Czytaj więcej
21 marca 2019

O TABLETACH, SMARTFONACH I INNYCH CUDACH TECHNIKI

Jak mądrze nadzorować kontakt dziecka z urządzeniami elektronicznymi i nie pozwolić na uzależnienie się od nich? Czy dzieci poniżej 2 roku życia w ogóle nie powinny spędzać czasu przed ekranem? Te i inne kwestie przybliżyła w Filii nr 7 rodzicom i opiekunom pedagog-terapeuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Beata Mrula.

Czytaj więcej
12345678910Ostatnia
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj