1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

3 grudnia 2018

ILUSTRATORKA Z „DWÓCH SIÓSTR” W OSTROWSKIEJ MEDIATECE

DWIE SIOSTRY  to warszawskie wydawnictwo książkowe założone w 2005 roku przez Jadwigę Jędryas, Joannę Rzyską i Ewę Stiasny. Oficyna ta specjalizuje się w literaturze dziecięcej, a szczególnie wyróżniającą cechą wydawnictwa jest wyjątkowa dbałość o szatę graficzną książek. W 2018 na targach Bolonia Children's Book Fair „Dwie Siostry” uzyskały tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

Czytaj więcej
23 listopada 2018

PIES MARSZAŁKA I FORTEPIAN IGNACEGO PADEREWSKIEGO

Seria z kotylionem to specjalna edycja książek „Czytam sobie”, wydanych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproszone dzieci wysłuchały opowiadania o psie marszałka pt.”Mój pan woła na mnie Pies”, a z książki „Maestro pokoju” dowiedziały się o działalności na rzecz sprawy polskiej, prowadzonej przez Ignacego Paderewskiego.

Czytaj więcej
22 listopada 2018

25 LAT NAGRODY IM. A.WOJTKOWSKIEGO

Nagroda im. Wojtkowskiego przyznawana bibliotekarzom wielkopolskim za wybitne osiągnięcia oraz za dorobek w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa.


W roku Jubileuszowym przyznano dwie nagrody. Laureatami zostali Kol. Małgorzata Byra
i  Kol. Henryk Janasek.

 


Laureaci Nagrody z poprzednich lat.

Czytaj więcej
21 listopada 2018

ŚWIAT BAJKI MISIA

Teatr dla najmłodszych czytelników. Dnia 21 listopada br. w ramach obchodów zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia w Filii nr 1, Filii nr 3 (szpital) i w Mediatece wystąpili artyści Teatru EduArtis z Krakowa. Aktorzy: Justyna Martyna i Dominik Buksa zaprosili najmłodszych czytelników naszej biblioteki w cudowną podróż do świata baśni. W spektaklu pt. „Świat bajki Misia” wg pomysłu Justyny Herman zostały wykorzystane motywy i piosenki ze znanych utworów: „Kubuś Puchatek”, „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Akademia Pana Kleksa” (książka i film).

Czytaj więcej
20 listopada 2018

WIECZÓR PRZEBOJÓW W MEDIATECE

16 listopada br. o godz. 18.30 rozpoczął się w Mediatece koncert pod hasłem „Melodie naszych uczuć jesiennych”. Wokaliści Juliana Ashaolu i Adrian Szymkowiak zabrali słuchaczy we wspaniałą podróż ze znanymi przebojami. Były wśród nich utwory polskie, angielskojęzyczne, a repertuar znanych w różnych epokach i krajach wykonawców (m.in. Hanka Ordonówna, Frank Sinatra John Legend czy Kayah oraz Dawid Podsiadło) łączył pokolenia i gusta od swingu aż do piosenki poetyckiej - refleksyjnej czy muzyki filmowej. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni koncert przy ulicy Kolejowej 24b. Zapraszamy!

Czytaj więcej
19 listopada 2018

O NIEPODLEGŁEJ WIEDZĄ WSZYSTKO

16 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste podsumowanie Bibliotecznego Konkursu Niepodległościowego „ABC małego patrioty”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 418 dzieci. W części teoretycznej – 121 uczniów, w części plastycznej – 297 uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie testu oraz wykonanie dowolna techniką plastyczną godła Polski. Prace można było składać od 8 października do 10 listopada. Przy  ocenie brano pod uwagę: znajomość historii Polski oraz samodzielność i pomysłowość wykonania pracy plastycznej.

Czytaj więcej
Pierwsza6789101112131415
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj