1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

5 marca 2019

SIŁOWNIA PAMIĘCI

Badania dowodzą, że poddając umysł regularnej gimnastyce nie tylko możemy zapobiec lub opóźnić w czasie zaburzenia związane z pracą naszego umysłu, ale znacząco poprawić nasze zdolności twórcze, pamięć i myślenie.  Dlatego też Biblioteka Główna pod hasłem „Siłownia Pamięci” rozpoczęła warsztaty, których celem jest zaznajomienie seniorów z technikami poprawiającymi sprawność mózgu i tak ważnych jego funkcji jak: pamięć, myślenie, spostrzegawczość czy koncentracja.

Czytaj więcej
5 marca 2019

O ZAGROŻENIACH... TEATRALNIE… DLA DZIECI

Dnia 5 marca br. w trzech filiach Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego (Filia nr 1, Filia nr 3, Mediateka) zaproszone do tych miejsc dzieci mogły zobaczyć niepowtarzalny spektakl, przygotowany przez Edu-Artis z Krakowa. „Na smyczy” (reż. Justyna Herman) to przedstawienie teatralne z popularnymi Smurfami w rolach głównych, które tym razem ostrzegały przed zagrożeniami czyhającymi na odbiorców w rozmaitych mediach elektronicznych, zwłaszcza na portalach społecznościowych. Dzieci z SP nr 11, SP nr 4 oraz najmłodsi pacjenci ostrowskiego szpitala świetnie bawiłi się podczas przedstawienia i nagrodzili artystów oklaskami.

Czytaj więcej
4 marca 2019

"WIOSNA - ACH TO TY" W FILII NR 2

Pierwszego marca br do Filli nr 2 wraz z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych zawitała wiosna. Można ją podziwiać poprzez prace przygotowane przez uczniów tej szkoły z okazji wyczekiwanej przez wszystkich pory roku.

Czytaj więcej
25 lutego 2019

NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE… W MEDIATECE

W dniach 22 i 23 lutego br. koty i psy były prawdziwymi bohaterami wydarzeń odbywających się przy ulicy Kolejowej 24b.  Im to bowiem został poświecony szereg działań pod wspólnym hasłem „Nasi czworonożni przyjaciele – szczęśliwe życie pod jednym dachem”.

Czytaj więcej
14 lutego 2019

WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY

To piękne, że miłość pozwala nam się czuć szczęśliwymi, ale też inspiruje do twórczości, którą możemy podziwiać. Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie wydarzenia szesnastej edycji powiatowego konkursu literackiego Walentynkowy wiersz miłosny, organizowanego przez ostrowską Bibliotekę Publiczną odbyło się 13 lutego w czytelni Biblioteki Głównej.

Czytaj więcej
8 lutego 2019

WTAJEMNICZENIE KOSSAKOWSKIEGO

W środę, 6 lutego sala widowiskowa Ostrowskiego Centrum Kultury przeżywała prawdziwe oblężenie. Tak duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, który gościł w naszym mieście na zaproszenie Biblioteki Głównej.

Czytaj więcej
Pierwsza567891011121314Ostatnia
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj