3 czerwca 2019

TYDZIEŃ DZIECKA W MEDIATECE

Od 27 maja do 1 czerwca w Mediatece działo się naprawdę bardzo dużo, ale czego się nie robi dla naszych najmłodszych, zwłaszcza w przededniu ich święta.

24 maja 2019

SUPERCZYTELNICY

Już po raz 19. Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży wyróżniła dziesięciu najlepszych czytelników minionego roku. Laureaci zostali wybrani spośród ponad dwóch tysięcy trzystu młodych pasjonatów czytania. Najmłodsi mają niespełna 3 lata, najstarsi 11 lat.

20 maja 2019

MEDIATEKA NA TRASIE HARCERSKIEGO RAJDU

Dnia 18 maja w sobotę w Mediatece naprawdę wiele się działo, a to za sprawą  XX Rajdu Primo. Jeden z punktów tej ważnej imprezy, w której brali udział harcerze nie tylko z ostrowskiego, ale i ościennych powiatów, był zlokalizowany właśnie przy ulicy Kolejowej 24b.

17 maja 2019

O ROWIŃSKIM I OSTROWIE

„Jestem ostrowianin mały” – to temat spotkania, podczas którego mali mieszkańcy biorący udział w zajęciach poznali  wiele ciekawych historii, postaci oraz legend dotyczących Ostrowa. Bardzo ważną postacią  jest Stefan Rowiński, którego imieniem nazwanych jest wiele miejsc i instytucji w mieście – również biblioteka (Filia nr 6), którą odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 15 grupa III w dniu 15 maja 2019 roku.

16 maja 2019

SPOTKANIE ZE STANISŁAWEM JANICKIM

Stanisław Janicki-polski filmowiec, pisarz i scenarzysta. Wybitny krytyk filmowy oraz historyk kina gościł w środę 15 maja 2019 roku w Czytelni  Biblioteki Głównej. Zgromadzonym tam czytelnikom został przedstawiony przez moderatora spotkania redaktora Dariusza Rekosza.

15 maja 2019

JA W INTERNECIE- JA W MEDIATECE

Mediateka to bardzo nowoczesny obiekt, między innymi dlatego zapadła decyzja, by kursy  organizowane z inicjatywy Pana Artura Kołacińskiego z Urzędu Miejskiego odbyły się właśnie przy Kolejowej 24 b. Zainteresowanie jest bardzo duże, zwłaszcza jeśli chodzi o moduł pt. „Moje  finanse i transakcje w sieci”. Kursy rozpoczęły się w maju i będą trwały do września. Są  jeszcze wolne miejsca   na wrześniową edycje „Rodzica w internecie”, „Tworzę własną stronę internetowa (blog)”.

Pierwsza567891011121314Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE