JAK NIE CZYTAM – JAK CZYTAM W MEDIATECE
7 cze 2019

JAK NIE CZYTAM – JAK CZYTAM W MEDIATECE

To ogólnopolska akcja polegająca na propagowaniu idei czytelnictwa. Biorą w niej udział głównie uczniowie, którzy zarazem dają przykład rówieśnikom, jak i zachęcają do czytania dorosłych. 7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zaczęli czytać – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Przy ulicy Kolejowej 24b tegoroczną akcję otwarli bardzo mili goście: Pani Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji UM w Ostrowie Wielkopolskim Ewa Janiszewska, Instruktor powiatowy Alicja Sierakowska i Mariola Garbarczyk – bibliotekarka z Biblioteki Głównej. W akcji wzięli udział uczniowie z SP nr 4 w Ostrowie Wlkp. i SP w Jankowie Przygodzkim. Mediateka jest szczególną filią, dlatego dzieci czytały nie tylko książki w formie tradycyjnej, ale też e-booki (na ekranach komputerów w Dziale Robotyka); ponadto dwójka uczniów słuchała audiobooków. Po wspólnym czytaniu na dzieci czekała nagroda w postaci zabawy w Mediatece.