ZABAWY W RYMOWANIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM
4 cze 2019

ZABAWY W RYMOWANIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

3 czerwca Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży miała przyjemność gościć Wiesława Drabika, znanego bajkopisarza, twórcę ponad dwustu książek dla dzieci. To już trzecie spotkanie z lubianym autorem takich książek jak „Bajki o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Kocie historie” czy „Ostrzeszów. Opowieść gęsim piórem spisana”.

Uczestnikami spotkania inicjującego XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, były pięciolatki z Przedszkola nr 11 oraz zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Pisarz bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi, czytając zabawne fragmenty swoich rymowanek oraz proponując liczne zabawy językowe, konkursy i zgadywanki. Za odgadnięcie zagadek najlepsi zostali nagrodzeni naklejkami, zakładkami i książkami. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i zakupów książek z autografami gościa. Jesteśmy pewni, że po dzisiejszej wizycie grono czytelników książek Wiesława Drabika z pewnością się powiększy.