(01-06-2017)

          Wiosna to czas szczególny dla książki i jej miłośników. Również tych najmłodszych. Drugiego kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy  Dzień Książki dla Dzieci, dwudziestego trzeciego kwietnia przypada Światowy Dzień Książki, a w maju świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym wyjątkowym okresie do Filii nr 6 zawitały dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Podczas tych miłych wizyt najmłodsi mieli okazję  zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki, dowiedzieli się na czym polega wypożyczanie książek i praca bibliotekarza. Z zainteresowaniem wysłuchali barwnych opowiadań, ciekawych baśni i bajek. Był również czas na rozmowę o swoich ulubionych lekturach i ich bohaterach. Dzieci wzięły też udział w zabawach przygotowanych przez bibliotekarzy. Wesołe spotkania z książką wywołały uśmiech, pobudziły wyobraźnię i sprawiły dużo radości.

zapraszamy do galerii

  

 (01-06-2017)

         W poniedziałek 29 maja w Filii nr 1 odbyło się spotkanie z Elizą Piotrowską, cenioną pisarką, tłumaczką i ilustratorką książek dla dzieci. Uczestniczyli w nim trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wlkp. Autorka opowiadała uczniom o swojej pracy, o tym skąd czerpie pomysły na kolejne historyjki, o bohaterach swoich książek, pobycie w Rzymie i o Brazylii, gdzie obecnie mieszka. Eliza Piotrowska ma na swoim koncie kilkadziesiąt niezwykle popularnych, pełnych humoru, pięknie ilustrowanych książeczek dla najmłodszych. Wśród nich można wymienić takie hity jak: „Ciocia Jadzia”, „Tupcio Chrupcio”, „Bajka o czasie”, „Bajka o drzewie”, „Żółte kółka” czy „Święci uśmiechnięci”. Podczas spotkania zaprezentowała te najbardziej lubiane. Spore zainteresowanie małych czytelników wzbudziła zwłaszcza seria o zwariowanej Cioci Jadzi, która ma wiele szalonych pomysłów i zwyczajne rzeczy potrafi zmienić w niesamowitą przygodę. Nasz gość odpowiadał również na liczne pytania uczniów. Czas upłynął w przemiłej i przyjaznej atmosferze z dużą dozą humoru. Pisarka od razu nawiązała świetny kontakt z uczestnikami spotkania. Bez wątpienia będzie ono dla wielu czytelników motywacją do sięgnięcia po utwory Elizy Piotrowskiej. Na zakończenie tej interesującej wizyty można było kupić książkę i otrzymać dedykację autorki.

zapraszamy do galerii

  

 (29-05-2017)

          Już po raz 17. Filia dla Dzieci i Młodzieży wyróżniła dziesięciu najlepszych czytelników minionego roku. Laureaci zostali wybrani spośród ponad dwóch tysięcy trzystu młodych pasjonatów czytania. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim największą liczbę wypożyczeń w ciągu roku oraz częstotliwość odwiedzin. Oprócz aktywności drugim ważnym kryterium jest zwracanie książek w terminie. Każdy z laureatów wykazuje również szerokie zainteresowania czytelnicze, wielką miłość do literatury i swoją pasją do książek dzieli się z innymi. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w czwartek 25 maja w Filii nr 7.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (25-05-2017)

           „Błędy wychowawcze popełniane przez rodziców” - to tytuł kolejnego spotkania zorganizowanego z okazji obchodów 65-lecia Filii nr 7. O tym, jak stać się lepszym rodzicem opowiedziała Beata Mrula - pedagog i terapeuta, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Prelekcja odbyła się we wtorek 23 maja w Filii dla Dzieci i Młodzieży. Na wstępie dowiedzieliśmy się, jakie są przyczyny błędów najczęściej popełnianych przez rodziców. Prelegentka obaliła kilka mitów dotyczących wychowania, takich jak: wymaganie od dziecka bezwzględnego posłuszeństwa, przekonanie, że pochwały psują dziecko, wyręczanie we wszystkim czy uszczęśliwianie na siłę. Przedstawiła też dziesięć kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem. Podczas gdy uczestnicy z uwagą słuchali wykładu, dzieci spędziły miło czas w wypożyczalni dla maluchów. Były gry planszowe, zabawy i głośne czytanie. Prelekcji towarzyszyła wystawa książek o tematyce pedagogicznej i psychologicznej.

zapraszamy do galerii

  

 (19-05-2017)

         W miniony wtorek wspólnie z maluchami z Przedszkola nr 16 im. Koszałka Opałka i Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek  świętowaliśmy urodziny Filii nr 7. Tematem przewodnim spotkania była Kicia Kocia i jej przygody. Na wstępie dzieci zostały zapoznane z historią Dziecięcej Biblioteki i obejrzały okolicznościowe wystawy. Przeczytaliśmy najnowszą część cyklu zatytułowaną „Kicia Kocia na rowerze”, w której znana kotka otrzymuje od rodziców prawdziwy rower i musi nauczyć się na nim jeździć. Choć to trudne zadanie, to Kicia Kocia tak łatwo się nie poddaje. Pogadanka na temat książki była również okazją do przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa podczas rowerowych wycieczek. Przedszkolaki wzięły udział m.in. w zabawie ruchowej przedstawiającej sygnalizację świetlną i zapoznały się z rowerowymi akcesoriami. Następnie kolorowymi serduszkami ozdobiły sukienkę Kici Koci. Dużą atrakcją było malowanie twarzy. Na zakończenie na naszych gości czekała niespodzianka - pyszny tort z Kicią Kocią. Wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat” i zdmuchnęliśmy świeczki na urodzinowym cieście. Było to pierwsze spotkanie w ramach obchodów 65-lecia Filii nr 7.

zapraszamy do galerii

  

 (17-05-2017)

           Tytuł ten nadawany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Jest to niezwykle prestiżowe wyróżnienie – na terenie naszego województwa znajduje się bowiem aż 700 bibliotek. Ostrowska biblioteka otrzymała ten zaszczytny tytuł za swoją działalność wydawniczą w konkursie Wielkopolska Biblioteka Roku 2016.

          TEMPLUM LIBRI (Świątynia Ksiąg) wręczone zostały podczas uroczystości z okazji Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, która wczoraj, 16 maja 2017 roku, zorganizowana została w Poznaniu. Szacowny tytuł odebrał Włodzimierz Grabowski, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (11-05-2017)

         W minioną środę, 10 maja, w Forum Synagoga bibliotekarze i czytelnicy z powiatu ostrowskiego świętowali Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Ostrowie Wielkopolskim już po raz 12. nagrodziła najlepszych czytelników. Tradycyjnie wyróżnienia odebrali również pracownicy książnic z Ostrowa i powiatu ostrowskiego. W tym roku po raz pierwszy przyznano Medal Pro Libris. Kapitułą tego wyróżnienia jest Rada Programowa Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Z okazji Święta Bibliotekarzy i Bibliotek wyróżnienie specjalne Medal Pro Libris otrzymali: Anna Urbaniak i prof. zw. dr hab. Roman Dziergwa. Wręczyła je przewodnicząca Rady Biblioteki dr Małgorzata Juda-Mieloch. 

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

(06-05-2017)

           Sympatyczna Kicia Kocia, uwielbiana przez najmłodszych postać z niezwykle popularnej serii książek Anity Głowińskiej, była bohaterką cyklu spotkań literacko-plastycznych z elementami biblioterapii w Filii nr 7. Głównym celem zajęć było promowanie czytelnictwa i przybliżenie dzieciom zasad umożliwiających korzystanie z biblioteki. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak rozpoznawać i nazywać uczucia, akceptować je i radzić sobie z różnymi emocjami. Spotkania przeprowadzono na podstawie książek „Kicia Kocia w bibliotece”, „Kicia Kocia poznaje strażaka” oraz „Kicia Kocia ma braciszka Nunusia”. Maluchy uczestniczyły w zabawach integrujących grupę i dyskusji na podstawie czytanego tekstu. W części plastycznej zajęć najmłodsi kolorowali i ozdabiali Kicię Kocię oraz samodzielnie rysowali swoje rodzeństwo. Była też okazja do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej z użyciem tablicy multimedialnej i podłogi interaktywnej. W spotkaniach wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 10 oraz Przedszkola nr 16 w Ostrowie Wielkopolskim. Nasi goście wykazali się bardzo dobrą znajomością przygód rezolutnej kotki i jej przyjaciół. Cykl zajęć miał na celu wprowadzenie w świat książek Anity Głowińskiej, która odwiedzi naszą bibliotekę już 16 maja. 

zapraszamy do galerii

  

Strona 7 z 48Pierwsza   Poprzednia   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj