(22-12-2017)

            Pod takim hasłem upłynęło 223. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą. Interesującą prelekcję o Norwegii, ilustrowaną pięknymi fotografiami przedstawił Paweł Dolata. Uczestnicy mogli podziwiać majestatyczne piękno wybrzeża Morza Północnego i Archipelagu Austevoll: niesamowite krajobrazy, przyrodę i najciekawsze miejsca historyczne.

  Czytaj więcej...

 (19-12-2017)

         W minionym tygodniu Filię nr 7 licznie odwiedzili czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Od poniedziałku w zajęciach bibliotecznych wzięło udział pięć klas czwartych. Podczas tych miłych wizyt uczniowie dowiedzieli się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki, zwiedzili wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży, poznali wszystkie działy, a także zasady korzystania z katalogu bibliotecznego.

  Czytaj więcej...

 

 

>>> REGULAMIN <<<

  

 (18-12-2017)

         Świąteczne zwyczaje i tradycje rodzinne były tematem kolejnego spotkania z młodzieżą w Filii nr 6. W bibliotece gościliśmy uczniów klasy IV i VI Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

  Czytaj więcej...

 (18-12-2017)

         We wtorek Filię nr 2 odwiedziła kolejna grupa wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież zobaczyła, jak wygląda biblioteka, jakie są jej cele i zadania oraz jak należy dbać o książki, by służyły nam jak najdłużej. 

  Czytaj więcej...

(15-12-2017)

        W środę, 13 grudnia w czytelni Biblioteki Głównej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 6. edycji konkursu literackiego dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. Podsumowanie wydarzenia było także okazją do zaprezentowania pokonkursowego wydawnictwa biblioteki z nagrodzonymi utworami i ilustracjami laureatów. Imprezę uświetnił występ młodych wokalistek ze Studia Wokalnego Ostrowskiego Centrum Kultury pod kierunkiem Natalii Janowskiej. 

  Czytaj więcej...

(12-12-2017)

          W poniedziałkowy wieczór gościem biblioteki był Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, pisarz, podróżnik i fotograf. Podczas spotkania z ostrowską publicznością autor mówił o najnowszej książce pt. „Biel. Notatki z Afryki”, miłości do Lizbony, muzyce, podróżach i jednej ze swoich największych pasji, czyli fotografii. Była to opowieść z dużym dystansem do siebie i świata, okraszona sporą dawką humoru i licznymi anegdotami.

  Czytaj więcej...

 (12-12-2017)

         Czytelnicy Filii nr 6 spotkali się w bibliotece, by w miłym towarzystwie wspólnie przygotować kartki świąteczne. Pomysł szczególnie spodobał się dzieciom, ale dorośli również z ochotą przystąpili do działania. Tym „mikołajkowym” spotkaniem rozpoczęliśmy okres przedświątecznych przygotowań. Powstałe prace udekorowały czytelnię i wypożyczalnię, wprowadzając prawdziwie bożonarodzeniowy klimat. Ozdoby przygotowane ze świątecznych kartek przez cały ten wyjątkowy czas można podziwiać w Filii nr 6, mieszczącej się przy ulicy Komuny Paryskiej 14.

zapraszamy do galerii

  

Strona 7 z 53Pierwsza   Poprzednia   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj